hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-01-31

Pożar domu w Kokotowie. Policjanci pomagali gasić pożar, jeden z nich trafił do szpitala.W sobotę 30 stycznia w miejscowości Kokotów doszło do pożaru domu. Na miejsce jeszcze przed przybyciem strażaków z Państwowej Straży Pożarnej zjawili się wieliccy policjanci, którzy pomagali gasić pożar i ewakuowali ze środka mieszkańców.


Do pożaru domu w Kokotowie doszło w sobotę około godziny 20:20. Jak poinformował nas dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Wieliczce st. kpt. Michał Masternak,- ogień pojawił się sypialni. W pobliżu pieca kaflowego zapaliła się drewniana ściana. W pomieszczeniu panowało duże zadymienie. Strażacy musieli wykonać niezbędne prace rozbiórkowe by zlokalizować pożar.

Dowiedzieliśmy się, że na miejsce pożaru jeszcze przed strażą pożarną przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Jeden z policjantów pomagał gasić pożar, drugi natomiast wyprowadzał z budynku mieszkańców. Po chwili na miejscu zjawili się strażacy z JRG Wieliczka, którzy rozpoczęli swoje działania. W pewnym momencie jeden z policjantów źle się poczuł – uskarżał się na nudności i zawroty głowy. Został on przebadany przez Zespół Ratownictwa Medycznego oraz zabrany do jednego z krakowskich szpitali. Wśród mieszkańców nie było osób poszkodowanych.   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka