.


Opublikowano: 2017-01-24

Pożar kurnika w Koźmicach Małych. Na miejscu jednostki z prawie całej gminy.Wczoraj, to jest w poniedziałek 23 stycznia około godziny 20:50 doszło do pożaru opuszczonego kurnika w miejscowości Koźmice Małe.


Pożar zlokalizowany był w trudno dostępnym miejscu, oprócz jednostek PSP z Wieliczki oraz OSP z Czarnochowic na miejsce zostały skierowane dodatkowe jednostki z prawie całej gminy oraz dwa zespoły z innych gmin. W akcji brały udział jednostki JRG Wieliczka, OSP Byszyce, OSP Gorzków, OSP Chorągwica, OSP Czarnochowice, OSP Raciborsko, OSP Kokotów, oraz OSP z Gdowa i Niepołomic. Budynek groził zawaleniem. Strażacy równocześnie gasili pożar oraz prowadzili prace rozbiórkowe. Dodatkowo akcję gaśnicza utrudniała ujemna temperatura, przez co woda szybko zamarzała. Działania na miejscu trwały kilka godzin, zakończyły się dziś w nocy, a konkretnie o 01:10. Przyczyny pożaru ustala policja.   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022