hyundai


.
Opublikowano: 2022-08-06

Pożar pociągu w PodłężuW czwartek, 4 sierpnia staż pożarna w Wieliczce została zaalarmowana, że zapaliło się podwozie pociągu stojącego na stacji kolejowej w Podłężu. Strażaków o zdarzeniu zawiadomiła obsługa pociągu poczym podjęła próbę gaszenia pożaru.


Na miejsce zdarzenia zadysponowano jednostki JRG Wieliczka, OSP Podłęże, OSP Staniątki oraz OSP Niepołomice. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej ustalono, że zapalił się wózek skrętny. Strażacy ugasili pożar podając prądy gaśnicze proszku oraz skontrolowali podwozie pociągu za pomocy kamery termowizyjnej. Ewakuowano też pasażerów na inny peron. Pociągiem podróżowało 750 osób.


   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022