.
Opublikowano: 2021-03-25

Pożar poddasza z instalacją fotowoltaiczną w budynku mieszkalnym16 marca 2021 r. o godzinie 07:38, dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Gdów.


Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Wieliczka, OSP Gdów, OSP Marszowice, OSP Kunice, OSP Pierzchów oraz OSP Niepołomice. Po niespełna 7 minutach od zgłoszenia na miejsce zdarzenia dojechały pierwsze zastępy, które stwierdziły wydobywający się dym z poddasza budynku mieszkalnego. Dodatkowo na dachu budynku znajdowała się instalacja fotowoltaiczna. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały głównie na ugaszeniu pożaru, obronie części budynku w zabudowie bliźniaczej oraz wyniesieniu nadpalonych części wyposażenia. Na miejsce zdarzenia dodatkowo zadysponowano Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Po ponad 3 godzinach działań zastępy wróciły do koszar.

PSP Wieliczka35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022