.Opublikowano: 2020-11-26

Pożar w Biskupicach – jedna osoba została poszkodowanaWczoraj, tj. 25 listopada około godziny 19:00 doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Biskupice – jedna osoba została poszkodowana i zabrana do szpitala na badania.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kobieta zostawiła na kuchence garnek i zapomniała o nim. Po jakimś czasie garnek zapalił się - częściowemu spaleniu uległa kuchnia. Poszkodowania w zdarzeniu kobieta została zabrana do szpitala przez ZRM. Do zdarzenia zostało zadysponowanych kilka zastępów straży pożarnej oraz policja i pogotowie. Na miejscu pracowali strażacy z OSP Trąbki, PSP Wieliczka, OSP Bodzanów, OSP Biskupice i OSP Łazany.

Natomiast dziś rano, około godziny 7:40 doszło do pożaru w kolejnym domu, tym razem w Gdowie. Płomienie objęły pomieszczenie kotłowni, natomiast w całym domu panowało zadymienie. Na szczęście żadna z osób przebywających w budynku nie ucierpiała w tym pożarze, wszyscy opuścili go jeszcze przed przybyciem strażaków. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy JRG Wieliczka oraz OSP Gdów. Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili pomieszczenia detektorem wielogazowym.   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek