.
Opublikowano: 2024-02-03

Pożar w Wieliczce – jedna osoba nie żyjeDziś około godziny 18:00 w Wieliczce, a konkretnie przy rondzie u zbiegu ulic Kościuszki i Sadowej (okolice sklepu Intermarche) doszło do pożaru znajdującego się tam pustostanu. Na miejscu oprócz straży pożarnej, policji i pogotowia pracował również prokurator.


Prokurator został wezwany na miejsce zdarzenia ponieważ po ugaszeniu pożaru strażacy znaleźli w budynku zwęglone zwłoki, które zostały zabezpieczone do badań. Na razie nie wiadomo czy ofiarą był mężczyzna czy kobieta, na chwilę obecną nie są również znane przyczyny pojawienia się ognia. Trwają czynności wyjaśniające.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022