hyundai


.


leroymerlin
Opublikowano: 2022-11-22

Pożary domów w Sierczy i WieliczceW ciągu dwóch ostatnich dni w naszej okolicy doszło do dwóch groźnych pożarów domów w Wieliczce oraz w Sierczy. Jedna ewakuowana z płonącego domu osoba została zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.


Do pierwszego pożaru doszło w niedzielę 20 listopada tuż przed godziną 19:00 w Sierczy. Ogień pojawił się w budynku typu „bliźniak”. Jak poinformował nas mł. bryg. mgr inż. Michał Masternak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce, budynek podzielony na dwie części, jedna z nich całkowicie objęta pożarem. Z domu ewakuowano jedną osobę – mężczyznę, który został zabrany do szpitala przez ZRM. Z budynku ewakuowano również 2 butle 11kg z propan butanem. Strażacy pracowali na miejscu 3 godziny. Do tego pożaru zadysponowano JRG Wieliczka, OSP Wieliczka, OSP Byszyce, OSP Czarnochowice, Policję, ZRM oraz Pogotowie Energetyczne.

Do drugiego pożaru doszło dzień później, około południa na ulicy Niepołomskiej w Wieliczce. Płomienie objęły całą, drugą kondygnację budynku. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. . Na miejscu pracowali strażacy z JRG Wieliczka, OSP WIeliczka, OSP Czarnochowice, Pogotowie Energetyczne, Gazowe, Policja oraz Straż Miejska. Wprowadzono dwie roty gaśnicze po klatce schodowej i przez balkon celem ugaszenia pożaru. Pożar zniszczył wyposażenie na 2 kondygnacji. Strażacy pracowali prawie trzy i pół godziny. Podczas ich działań ruch na ulicy Niepołomskiej był utrudniony.

W związku z tym, że pożary miały miejsce w krótkim odstępie czasu, mogły one zaniepokoić mieszkańców gminy i zasugerować celowe działanie przestępcze. Wielicka policja informuje, że wstępne ustalenia funkcjonariuszy, którzy wykonywali czynności na miejscu wszystkich zdarzeń, wykluczyły celowość ich wzniecenia, a tym samym działanie podpalacza. Wieliccy policjanci tym samym apelują o ostrożność podczas używania urządzeń grzewczych, sprawdzenie stanu pieców i piecyków a także zapewnienie właściwej wentylacji w domach i mieszkaniach.


   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022