.


Opublikowano: 2018-04-25

Pozycja lidera obroniona ! Filip Stopa i Rafał Ślęczka po 46. Rajdzie Świdnickim – II rundzie MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach PolskiW dniach 20 – 22 kwietnia br., odbyła się 1. Runda MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 46. Rajd Świdnicki – Krause, który był również 1. Rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.


W upalny weekend zawodnicy mieli do pokonania bardzo wymagające odcinki specjalne zlokalizowane w Świdnicy oraz w okolicznych miejscowościach tj. Walim, Kamionki, Złoty Las. Uroczysta ceremonia odbyła się na pięknym, zabytkowym Rynku w centrum Świdnicy.

Filip Stopa i Rafał Ślęczka załoga rajdowa reprezentująca Miasto i Gminę Wieliczka, pokonująca odcinki specjalne rajdowym BMW 318 iS, zajęła:

1. miejsce w Klasie F-3
1. miejsce w Kategorii PZM 5 (K-5),
4. miejsce w Klasyfikacji Generalnej MOTUL HRSMP 2018.

Wieliczanie dopisując kolejne punkty z 46. Rajdu Świdnickiego umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji Rocznej w Kategorii PZM 5 (K-5) oraz w Klasie F-3.

Rafał Ślęczka: Jesteśmy na mecie 46. Rajdu Świdnickiego – Krause ! Organizatorzy przygotowali taką trasę, aby nam się nie nudziło za kierownicą oraz w fotelu pilota. Po mimo kilku „przygód” wygraliśmy, dopisując kolejne punkty w cyklu MOTUL HRSMP w sezonie 2018 ! Ze Świdnicy wyjeżdżamy jako liderzy i oby tak zostało do końca sezonu ! Gorąco pozdrawiamy kibiców, którzy dopingowali nas na trasie rajdu, a zwłaszcza na „patelniach” walimskich z flagami - Wieliczka !, ale również i tych w solnym mieście, którzy trzymali mocno kciuki.

Filip Stopa: Za nami bardzo trudny i ciężki 46. Rajd Świdnicki – Krause zwłaszcza dla naszego samochodu, który pomimo ponad dwudziestokilometrowych odcinków specjalnych nie zawiódł nas i spisał się na medal .Wielkie podziękowania dla Marcina i całej ekipy QQ MOTORSPORT za perfekcyjne przygotowanie oraz profesjonalną obsługę naszego BMW.

Gorące podziękowanie dla naszych partnerów i kibiców za doping i wsparcie oraz liczną frekwencję.

Do zobaczenia na odcinkach kolejnych rund MOTUL HRSMP które ,mam nadzieję, będą równie udane.

Start w 46. Rajdzie Świdnickim – Krause, w 2. Rundzie MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018 wsparli: Miasto i Gmina Wieliczka, Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne SOLNE MIASTO Sp. z o.o., Powiat Wielicki, MTS – TRANS Transport, Spedycja, QQ Motorsport, ŚLĘCZKA Motorsport, zmienolej.pl, Wieliczkacity.pl   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022