.mediaexpert

Opublikowano: 2022-08-04

Pozycjonowanie lokalne a Google MapsPozycjonowanie lokalne to część pozycjonowania, która jest oparta o technologię geolokalizacji. W ten sposób Google dociera to realnie zainteresowanych skorzystaniem z oferty użytkowników. Wspomniana usługa jest wykorzystywana w sytuacji, gdy firma działa również stacjonarnie. W taki sposób osoba, która znajduje się w Warszawie i wpisuje frazę kluczową "fryzjer" otrzymuje wyniki dotyczące usługodawców z najbliższego regionu. Sprawdź, jak działa lokalne pozycjonowanie stron w agencji, a także co ma ono wspólnego z pozycjonowaniem wizytówki w Google Maps.


Lokalne pozycjonowanie stron w agencji - jak działa?

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych opiera się w przypadku agencji między innymi na analizie oraz ocenie branżowej konkurencji. Specjaliści z agencji dobierają także odpowiednie frazy kluczowe. W tym przypadku są to frazy lokalne. Dla przykładu publikowane są artykuły nasycone frazami kluczowymi, takimi jak "Fryzjer Warszawa". Następnie algorytm Google lokalizuje użytkowników wyszukiwarki i dobiera im odpowiednie strony internetowe do wyników wyszukiwania. Oczywiście lokalne pozycjonowanie stron w agencji Artefakt to tylko element pozycjonowania. Bardzo ważne są wszystkie aspekty strony internetowe, na które zwraca uwagę algorytm, a takżę realni użytkownicy witryn.

Pozycjonowanie stron w agencji a wizytówki Google Maps

Nie wszystkie osoby wiedzą, że lokalne pozycjonowanie stron to nie wszystko, co można zrobić dla swojej firmy. Sporą skutecznością cieszy się także pozycjonowanie wizytówki w Google Maps. W takiej sytuacjie ważne jest między innymi to, aby strona internetowa miała zbieżne dane na temat działalności przedsiębiorstwa z danymi, które pojawiają się na firmowej wizytówce. Chodzi w tym przypadku między innymi o godziny otwarcia, adres, a także na przykład numer telefonu. Dodatkowo ważne jest też, aby pojawiłą się jak największa liczba opinii o wysokiej jakości pod firmowym profilem. Dzięki temu wizytówka będzie doceniona zarówno przez realnych użytkowników, jak i przez algorytmy Google. To z kolei prowadzi w konsekwencji do podniesienia się pozycji wizytówki firmowej. Co ciekawe, wiele osób traktuje wizytówkę Google Maps jako medium społecznościowe i regularnie publikuje tam posty. W ten sposób można dodatkowo nawiązać głęboką relację z odbiorcami produktów lub usług Twojej firmy.

Podsumowując, bardzo często lokalne pozycjonowanie stron w agencji idzie w parze z pozycjonowaniem firmowego profilu. Dzięki temu możliwe jest dotarcie nie tylko do użytkowników, którzy przeszukują strony internetowe, ale również do tych, którzy korzystają z Map Google lub na przykład samochodowej nawigacji. Warto pamiętać także o tym, że w wyszukiwarce stron internetowych Google oprócz witryn i tak wyświetlają się najwyżej pozycjonowane firmowe profile. Z tego też powodu dobrze jest zadbać zarówno o lokalne pozycjonowanie stron w agencji, jak i optymalizację firmowych profili.

artykuł sponsorowany


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021