hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2019-05-07

Prace przy budowie wiaduktu kolejowego w Kokotowie potrwają jeszcze dłużejNa początku lipca 2018 roku zamknięto drogę powiatową relacji Wieliczka-Brzegi w miejscowości Kokotów. Powodem była przebudowa, a raczej budowa nowego wiaduktu kolejowego.


Most nad drogą z Wieliczki do Brzegów ma zostać poszerzony tak, aby możliwe było poprowadzenie trzeciego toru. Inwestycja obejmuje również przebudowę drogi powiatowej przebiegającej w ciągu obiektu mostowego. Powstaną dwa pasy o szerokości 3 metrów, obustronny chodnik szeroki na 2 metry. Zostanie obniżona niweleta drogi.

Aby zapewnić ciągłość ruchu pociągów na tej linii kolejowej, inwestycja realizowana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap rozpoczął się w lipcu 2018 roku. Jak się okazuje wiadukt był w gorszym stanie niż zakładano. Wykonawca musiał dokonać dodatkowych zabezpieczeń tego obiektu. Tymczasowe podparcia, umiejscowione bezpośrednio pod wiaduktem, uniemożliwiają przywrócenie ruchu pojazdów na drodze powiatowej w czasie przerwy pomiędzy realizacją pierwszego i drugiego etapu – poinformowała nas spółka PKP PLK. Tak więc ruch samochodów pod wiaduktem nie mógł zostać wznowiony jak początkowo planowano w grudniu 2018 roku. Poinformowano wtedy, że przez kolejny rok przywrócenie ruchu nie będzie możliwe i jako nowy termin zakończenia prac podano grudzień 2019 roku. Jak się niedawno okazało, ten termin zakończenia prac również nie jest już aktualny. Obecnie szacuje się, że prace w tym miejscu zakończą się w połowie 2020 roku.

Jak obecnie wygląda sytuacja przy budowie wiaduktu kolejowego w Kokotowie? Jak poinformował nas Piotr Hamarnik z PKP PLK – Wykonawca modernizacji linii kolejowej E30, na odcinku Kraków Główny Towarowy - Rudzice, obecnie kończy prace przy budowie pierwszego toru na wschodnim odcinku inwestycji (pomiędzy Krakowem a Podłężem). W maju ruch pociągów zostanie przeniesiony na nowy tor i rozpocznie się przebudowa tych torów i wiaduktów, po których obecnie poruszały się pociągi. Zgodnie z aktualnym harmonogramem inwestycji budowa drugiej części wiaduktu kolejowego w Kokotowie zakończy się w II kwartale 2020 roku. Wykonawca został zobligowany do przywrócenia przejazdu samochodów tak szybko jak będzie to możliwe z technologicznego punktu widzenia.
   Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza