carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-07-01

Pracowity początek wakacji - 3 wypadki, 18 kolizji, 10 pijanych kierowców


Początek wakacji już za nami. Pierwszy weekend był niezwykle pracowity dla policjantów powiatu wielickiego. W dniach 27 -30 czerwca br. doszło do trzech wypadków drogowych, w których ranne zostały trzy osoby. Odnotowano 18 kolizji.

fot. KPP w Wieliczce

Policjanci przebadali na zawartość alkoholu 284 kierujących, spośród których 10 było pod wpływem alkoholu. Policjanci interweniowali także w stosunku do 12 pieszych, którzy popełnili wykroczenia. W piątek /27.06.14r./ w Zakrzowcu około godz. 17:20 kierujący motorowerem prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Motorowerzysta /15 lat/ trafił do szpitala. 34-letni kierujący oplem nie odniósł żadnych obrażeń. Obaj byli trzeźwi.


.......  W sobotę /28.06.14r./ do wypadku doszło w Niepołomicach, poszkodowany motocyklista trafił do szpitala. Więcej o tym wypadku można przeczytać tutaj. Również wczoraj w Winiarach doszło do groźnego wypadku, poszkodowany kierowca z licznymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala helikopterem. Więcej o tym wypadku można przeczytać tutaj.

Do kolizji doszło m.in. w Trąbkach, Śledziejowicach, Targowisku, Wieliczce, Gorzkowie.
 

Niepołomice: motor wjechał na chodnik, przewrócił się i uderzył w drzewo

 

Apelujemy zarówno do kierujących jak i do pieszych o przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Należy pamiętać, aby przechodzić w miejscu dozwolonym, stosować się do sygnalizacji świetlnej oraz poruszać się po właściwej stronie drogi. Dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Lepiej jechać wolniej ale bezpieczniej.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021