.
Opublikowano: 2019-07-25

Pracownice MGOPSu zatrzymały w centrum Wieliczki pijanego kierowcęPod koniec minionego tygodnia dwie pracownice Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce zatrzymały w centrum miasta pijanego kierowcę i wezwały policję.


W piątek 12 lipca około godziny 15:00 pracownice wielickiego MGOPSu jadąc samochodem zauważyły nietrzeźwego kierowcę. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Goliana, Sienkiewicza i Legionów. Pijany kierowca jadący samochodem osobowym marki Skoda nie był w stanie ruszyć ze skrzyżowania gdy zapaliło się zielone światło. Wysiadł z samochodu i próbował go naprawiać. Pracownice wielickiego Ośrodka Pomocy Społecznej zainteresowały się dziwnych zachowaniem mężczyzny, gdy do niego podeszły od razu zorientowały się, że jest pijany. Zabrały mu kluczyki i zawiadomiły policję. Kierowca nie chciał czekać na przyjazd policji, stwierdził że pójdzie na busa tylko zabierze jeszcze z samochodu piwo… Wsparcia w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy udzielili również przypadkowi świadkowie zdarzenia. Po chwili na miejscu zjawili się policjanci, po przebadaniu alkomatem okazało się że zatrzymany kierowca miał około 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Reakcja pracownic Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce była bez wątpienia wzorowa. Gdyby ten kierowca pojechał dalej, mogłoby dojść do tragedii. W tego typu sytuacjach każdy z nas powinien reagować.   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022