.
Opublikowano: 2023-06-02

Prawdziwe zatrzęsienie atrakcji w ten weekend w Wieliczce i gminieNajbliższy weekend, począwszy już od piątku 2 czerwca to prawdziwe zatrzęsienie imprez i atrakcji zarówno w samej Wieliczce jak i okolicy. Poniżej przedstawiamy nasze weekendowe propozycje zarówno dla najmłodszych i jak i tych nieco starszych. Dzieje się w Wieliczce!


Piątek 2 czerwca

„LEGOteka – auć! Tu Leżą Klocki !”

Wielicka biblioteka zaprasza na „LEGOteka – auć! Tu Leżą Klocki !” W tym roku organizatorzy: Mediateka - Biblioteka Miejska oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce zapraszają Was na szaloną zabawę z klooockami LEGO. Klocki duże, małe, kolorowe, duplo, technic… któż nie lubi ich układać? W godz. 17.00-20.00 odbędzie się wielkie i wspólne układanie klocków LEGO pod okiem animatorów z AleKlocki. Przedstawiciele największej w Polsce edukacyjnej Sali Zabaw przeniosą Was w niezwykle interesujący świat LEGO. Wydarzenie pod patronatem burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

Sobota 3 czerwca

Kopalnia zaprasza na Dni Otwarte uzdrowiska

W sobotę i niedzielę 3 i 4 czerwca będzie okazja, by zwiedzić podziemny kompleks leczniczy. Wycieczki nie trzeba wcześniej rezerwować. Wystarczy przyjść do szybu Regis w godzinach 10.00-17.00 i zgłosić się w recepcji Dni Otwartych. Wstęp wolny. Zwiedzanie rozpocznie się zjazdem szybem Regis na głębokość 135 m, następnie uczestnicy wyruszą do uzdrowiskowych komór. Przed nimi ok. 800 m kopalnianych korytarzy prowadzących do sanatorium. Trasa wprawdzie jest wygodna, warto jednak włożyć pełne buty, a także zabrać ze sobą lekką kurtkę, bluzę albo sweter – temperatura pod ziemią wynosi 13-14,5 st. C.

Dzień Dziecka do Chorągwicy

W sobotę odbędzie się Dzień Dziecka i otwarcie budynku klubowego w Chorągwicy. W programie m.in. koncerty i pokazy taneczne, występy dzieci, dmuchańce i wiele innych. Zapraszamy na stoisko Ekodoradców z zespołu EKO TEAM i Eko teatrzyk dla dzieci w wykonaniu teatru KOKON o godz. 17-stej. W trakcie wydarzenia odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz małego Leosia .Start od godz. 15:00. Wydarzenie pod patronatem burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

Rodzinny piknik integracyjno-edukacyjny

Rada rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wieliczce oraz rady osiedli Zadory, Bogucice i Śródmieście zapraszają na Rodzinny Piknik Integracyjno-Edukacyjny, który odbędzie się 3 czerwca na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w godzinach od 15:00 do 19:00. W programie m.in. gry i zabaw, loteria, malowanie twarzy, występu, konkursy, pokazy, stoiska gastronomiczne, dmuchańce.

Dzień Dziecka w Janowicach

Przy świetlicy środowiskowej w Janowicach odbędzie się Dzień Dziecka. W programie mnóstwo atrakcji, nie tylko dla najmłodszych – animacje, malowanie buzi, występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Janowicach, zawody sportowe, zamek dmuchany i małe co nieco dla najmłodszych. A dla wszystkich łasuchów – dużych i małych – popcorn, wata cukrowa, grill oraz suto zaopatrzony bufet. Impreza rozpoczyna się o godzinie 15:00.

Małopolski Wyścig Górski - CER Solne Miasto

To wydarzenie sportowe dedykowane jest przede wszystkim fanom kolarstwa. Tego dnia z Wieliczki wystartuje drugi etap wyścigu, start zlokalizowany będzie przed CER Solne Miasto. O 12:10 rozpocznie się prezentacja teamów. Natomiast o 12:50 nastąpi start honorowy, aby o 13:00 zawodnicy wystartowali „na ostro” na ul. Gdowskiej. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do kibicowania kolarzom.

Niedziela 4 czerwca

Wędkarski Dzień Dziecka

O godzinie 9:00 rozpocznie się w parku Mickiewicza Wędkarski Dzień Dziecka. Oprócz zawodów wędkarskich jak zawsze nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych jak chociażby dmuchańce, jazda na koniach czy pokazy strażackie. Zapraszamy! Wydarzenie pod patronatem burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych

To wyjątkowe wydarzenie powraca do Wieliczki po krótkiej przerwie. Z uwagi na remont MŻK tegoroczny Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych odbędzie się w Solnym Mieście. Zarówno wewnątrz jak i przed budynkiem. Wydarzenie to rozpocznie się o godz. 10:00 i będzie trwało do 15:00. Można powiedzieć, że jest to „sąsiedzka” impreza do Wędkarskiego Dnia Dziecka, bo odbywa się tuż obok. Jest to wystawa wielopokoleniowa, w której biorą udział zarówno początkujący jak i profesjonalni kolekcjonerzy, a także ludzie prezentujący swoje umiejętności muzyczne, artystyczne, sportowe ćwiczone od dziecka. Festiwal ten to przede wszystkim spotkanie niezwykłych ludzi, którzy mają wiele zainteresowań i chcą podzielić się swoją wiedzą z innymi. Wydarzenie pod patronatem burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

Baw się z Cafe Kultura

O godzinie 12:30 na wielickim rynku odbędzie się wydarzenie „Baw się z Cafe Kultura i Zdobądź Lodową Niespodziankę”.

Dzień Dziecka na wielickim rynku

Wielickie Centrum Kultury zaprasza na Dzień Dziecka na Rynku Górnym. Od godziny 15:00 na najmłodszych będą czekać dmuchane zamki oraz mobilna sala zabaw. Natomiast od godziny 16:00 pojawią się nowe atrakcje jak: malowanie buzi, skręcanie balonów, animacje z królikiem Bingiem oraz warsztaty.

Dzień Dziecka w Lednicy Górnej

O godzinie 13:00 rozpocznie się Dzień Dziecka na terenie świetlicy środowiskowej w Lednicy Górnej. W programie. dmuchane zamki, wata cukrowa, animacje i inne atrakcje.

Zawody w jeździe szybkiej na rolkach „O puchar skarbnika”

Raz do roku Wieliczka - znane w całej Europie solne miasto - gromadzi pasjonatów sportu, stając się na jeden dzień polską stolicą rolkarstwa. To tu w zawodach o Puchar Skarbnika w jeździe szybkiej na rolkach spotykają się entuzjaści, zarówno amatorzy jak i mistrzowie Polski w swoich kategoriach wiekowych. O godzinie 9:30 rozpocznie się w centrum Wieliczki II edycja zawodów w jeździe szybkiej na rolkach „O puchar skarbnika”. O tej godzinie rozpoczną zmagania dzieci, natomiast dorośli wystartują o godzinie 11:30. Wydarzenie pod patronatem burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

Turniej piłki nożnej dla dzieci w Pawlikowicach

O godzinie 9:00 na boisku w Pawlikowicach rozpocznie się turniej piłkarski dla dzieci. Oprócz sportowych zmagań, na gości czekają inne atrakcje jak dmuchańce czy wspólne grillowanie. Wydarzenie pod patronatem burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

Piknik charytatywny dla Leosia

W Sygneczowie, a konkretnie w hotelu Winnica, o godzinie 12:00 rozpocznie się piknik charytatywny dla Leosia. Impreza potrwa do godziny 19:00. Wśród atrakcji znajdziemy przejażdżkę quadami, animacje dla dzieci, konkursy, zajęcia kulinarne, przysmaki i wiele innych.

Koncert „Blask opery i czar operetki”

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł zaprasza na koncert pt. „Blask opery i czar operetki”, który odbędzie się o godz. 19:30 w Wielickiej Mediatece przy placu M. Skulimowskiego 3. W programie najpiękniejsze uwertury, arie oraz duety operowe i operetkowe. Wykonawcy: Katarzyna Oleś - Blacha – sopran, Adrian Domarecki – tenor, ARSO Ensemble. Wejściówki na koncert do odbioru od 31 maja 2023 r. w Wielickie Centrum Kultury, Rynek Górny 6. Wydarzenie pod patronatem burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

Poniedziałek 5 czerwca

Koncert Jubileuszowy Obligato SYMPHONY SHOW - 30-lecie Orkiestry Straussowskiej „Obligato”

Na koniec tego jakże bogatego w atrakcje weekendu na ziemiach wielickich, burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł zaprasza na Koncert Jubileuszowy Obligato SYMPHONY SHOW - 30-lecie Orkiestry Straussowskiej „Obligato”. Wydarzenie to rozpocznie się o godzinie 19:00 w zupełnie nowym miejscu na mapie Wieliczki, a mianowicie w nowo powstałym Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym, czyli w nowej Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Jedynaka 11 (naprzeciwko Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wieliczce). Wydarzenie pod patronatem burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.


Prawdziwe zatrzęsienie atrakcji w ten weekend w Wieliczce i gminie - zobacz zdjęcia35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022