carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-04-02

Prima aprilis – sprostowanie informacji


Wśród informacji, które wczoraj opublikowaliśmy, pojawił się jeden nieprawdziwy artykuł na temat wstrzymania budowy ronda, ze względu na odkrycie w podziemiach budynku pozostałości po XI wiecznej świątyni Boga Słońca.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

To oczywiście był primaaprilisowy żart, który swoim zasięgiem, ilością komentarzy i polubień na naszym Facebooku wydaje się mówić, że był bardzo udanym żartem. Żart był o tyle ciekawy, że dotyczy aktualnej sprawy, czyli budowy ronda i chyba był to trafiony pomysł na Prima aprilis. Cieszymy się, że udało nam się nabrać niektórych z Was! Mamy nadzieję, że u wielu osób wywołaliśmy uśmiech na twarzy :)

Oczywiście, budowa ronda nie jest zagrożona z powodu świątyni Boga Słońca, a w piwnicach budynku przeznaczonego do rozbiórki nie odnaleziono pozostałości po XI wiecznych budowlach. Przynajmniej na razie nic nam o tym nie wiadomo… :)

Pan Grzegorz, komentując nasz wczorajszy primaaprilisowy żart na Facebooku wykazał się bardzo dobrą spostrzegawczością. Rzeczywiście Panie Grzegorzu, zdjęcie użyte jako ilustracja do artykułu to wnętrza zamku w Czorsztynie.

Dla przypomnienia, rok temu nasz primaaprilisowy żart dotyczył postawienia na Rynku Górnym w Wieliczce popiersia burmistrza. [ Kliknij, aby zobaczyć ] Który żart był lepszy, ubiegłoroczny czy tegoroczny?


Sprostowanie dotyczy tej informacji:
http://www.wieliczkacity.pl/dzialy/aktualnosci/budowa-ronda-zagrozona-na-miejsce-wszedl-archeolog-i-konserwator-zabytkow/

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022