carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-09-16

Primerba Cup 2011 - zwyciężyli Michał i Dariusz Kuduk z Wieliczki


12 września 2011 r., podczas targów Gastro Trendy w Poznaniu, w doborowym towarzystwie przedstawicieli polskiej gastronomii, osiem finałowych drużyn stanęło do rywalizacji o puchar Primerba Cup. Zwyciężył team w składzie Michał Kuduk i Dariusz Kuduk z hotelu Grand Sal Kopalnia Soli w Wieliczce. Gratulujemy wygranym i pozostałym finalistom konkursu!

Drużyny finałowe miały 105 minut, aby oczarować jury ciepłą zakąską z sera koziego lub owczego w połączeniu z dowolnym rodzajem ciasta oraz daniem głównym z combra baraniego, owoców leśnych i puree skrobiowego (warzywa, ziemniaki).

Konkurs prowadzony był przez Martę Tryburę, dziennikarkę radiową oraz Przemysława Kaczmarka, szefa kuchni Unilever Food Solutions. Dania konkursowe oceniało, jak zawsze, niezależne profesjonalne jury, tym razem pod przewodnictwem Zenona Hołubowskiego - Executive Chef, członka OSSKiC oraz Amerykańskiej Federacji Kulinarnej, a także właściciela Hotelu Hołubowski w Pile. Pozostali członkowie jury to:

• Milan Sahanek – Executive Chef Unilever Food Solutions Czech Republic and Slovakia,
• Marcin Markowski – Development Manager Innovation Chef Centre of Excellence Unilever Poland,
• Grzegorz Labuda – członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni,
• Rafał Jelewski – Executive Chef Hotel HP Park Poznań, tegoroczny finalista konkursu Bocuse d’Or.


Warto podkreślić, że wszyscy finaliści pracowali skrupulatnie, zgodnie z regulaminem konkursu i żadna z drużyn nie przekroczyła wyznaczonego czasu, co w przypadku dań konkursowych nie zawsze jest proste. Zdaniem jury i obserwatorów, przygotowane dania prezentowały bardzo wysoki poziom. Szczypty pikanterii i tajemniczości dodał fakt, iż bezpośrednio po konkursie organizator ogłosił wyniki jedynie dla miejsc od 4 do 8, natomiast kolejność dla ścisłej czołówki została ujawniona dopiero dwa dni później, podczas uroczystej gali ogłoszenia wyników, zarówno Kulinarnego Pucharu Polski, jak i Primerba Cup.

I miejsce zajął Michał Kuduk wraz z bratem, pomocnikiem Dariuszem Kuduk, z hotelu Grand Sal w Wieliczce.
• II miejsce przypadło w udziale Pawłowi Kubera z pomocnikiem Szymonem Garbackim, z Hotelu Zieliński w Szczecinku.
• III miejscem cieszyli się Sebastian Kornacki i Michał Trukawka z Hotelu Westin w Warszawie.

Na twarzach zwycięzców malowały się radość i szczęście, zaś w ich ręce trafiły czeki i cenne nagrody od sponsorów. Laureaci I miejsca otrzymali ponadto nominację do półfinału Kulinarnego Pucharu Polski 2012. Gratulujemy wszystkim drużynom i czekamy na kolejną edycję – tym razem w klimacie Euro 2012!

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022