carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-06-02

PRL przyjedzie do Wieliczki


W dniach 13-14 czerwca br. zapraszamy do Wieliczki, gdzie miłośnicy klasycznej motoryzacji spotkają się na VI Ogólnopolskim Zlocie Pojazdów "Moto Legendy PRL".

 
Pomimo przewodniego hasła 'PRL', na zlocie mile widziane są również inne zabytkowe samochody i motocykle wyprodukowane w Czechosłowacji, Związku Radzieckim, Rumunii oraz Niemieckiej Republice Demokratycznej.

W Wieliczce będzie można zaprezentować także pojazdy produkcji 'zachodniej', w czasach PRL sprowadzane zza żelaznej kurtyny albo kupowane w Pewexie. Podczas pięciu dotychczasowych edycji uczestnicy tej imprezy spotykali się m.in. w Tarnowie, Tuchowie, Ryglicach, Bieczu, Ciężkowicach, Gródku nad Dunajcem, Nowym Wiśniczu oraz Czchowie poznając malownicze i zabytkowe zakątki Małopolski. Od początku w zlotach uczestniczą - obok zabytkowych egzemplarzy - także te użytkowane do dziś na co dzień, będące często pamiątkami rodzinnymi.

Tegoroczny zlot rozpocznie się w sobotę, 13 czerwca o godz. 9-ej na terenie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego SOLNE MIASTO, gdzie jednocześnie zorganizowana będzie wystawa zabytkowych motocykli.

O godz. 12-ej imprezę oficjalnie rozpocznie Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka - Pan Artur Kozioł, który jest Honorowym Patronem zlotu. Główną atrakcją dla pierwszych 60 uczestników zlotu będzie możliwość zwiedzania zabytkowej Kopalni Soli. W godzinach popołudniowych przewidziano przeprowadzenie próby sprawnościowej, podczas której widzowie będą mogli zobaczyć „w akcji” zwinność tych leciwych pojazdów. Wieczorem, po oficjalnym wręczeniu wyróżnień, uczestnicy udadzą się do bazy noclegowej w Jurkowie, aby w niedzielę około południa powrócić do Wieliczki.

Niedziela to tradycyjnie już możliwość dołączenia do zlotu nowych uczestników, którzy nie będą mogli zjawić się pierwszego dnia. Na ten dzień przewidziano możliwość wizyty w Tężni Solankowej, która jest nową atrakcją tego miasta.  W niedzielę będzie można również obserwować sportowe zmagania Wielickiego Rally-Sprintu, w którym w specjalnej klasie pn. PRL nie zabraknie Moto Legend PRL-u.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę: www.motolegendyPRL.pl35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022