carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-22

Przebudowa dworca kolejowego w Wieliczce – kiedy ruszy i jak będzie wyglądał?


Tydzień temu pisaliśmy o nowym rozkładzie jazdy pociągu wchodzącym w życie od najbliższej niedzieli oraz o nowych pociągach, jakimi będziemy mieli przyjemność podróżować od grudnia. Dzisiaj kontynuując poniekąd temat wielickiej kolei przybliżymy nieco sytuację dworca kolejowego, którego remont miał się odbyć już dawno temu.

Wizualizacja wielickiego dworca po przebudowie / fot. materiały PKP

Na chwilę obecną plan zakłada ogłoszenie przetargu na wykonanie przebudowy dworca kolejowego Wieliczka Park w III kwartale 2014 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace miałyby się rozpocząć również, jeszcze w tym roku w IV kwartale. Przewidywany czas trwania tej inwestycji to około 14 miesięcy.


.......  Podczas remontu budynek zostanie gruntownie przebudowany oraz dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakres prac obejmie m.in. odnowienie historycznych detali elewacji, wykonanie izolacji piwnic i ścian fundamentowych, modernizację kas biletowych i toalet, instalację monitoringu. Parter budynku zostanie przebudowany z zachowaniem historycznych podziałów pomieszczeń. Znajdzie się tam m.in. poczekalnia i lokale komercyjne. Uporządkowany zostanie również teren przed dworcem. W planach jest także budowa parkingu po stronie północnej budynku.  

Od 27 kwietnia zmiana rozkładu jazdy, a od grudnia nowe pociągi do Wieliczki

 

Na poniższych zdjęciach można zobaczyć jak dworzec Wieliczka Park ma wyglądać po planowanej rewitalizacji oraz zdjęcia jak wygląda on teraz po prowizorycznej kosmetyce na Euro 2012, żeby kibice, których i tak nie było nie uciekli. Zamieszczamy również zdjęcia wielickiego dworca kilka lat temu - w 2009 roku był to prawdziwy „dworzec strachu”.

Przebudowa dworca kolejowego w Wieliczce – kiedy ruszy i jak będzie wyglądał? - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021