carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-03-03

Przegląd Potraw Karnawałowych W Janowicach


W niedzielne popołudnie na Świetlicy Środowiskowej w Janowicach odbył się Przegląd Potraw Karnawałowych pod patronatem Burmistrza Wieliczki, który jak zwykle przyciągnął miłośników tradycyjnej kuchni.

Przegląd Potraw Karnawałowych w Janowicach / fot. CKiT Eva Hajduk

Do konkurencji o tytuł najsmaczniejszej potrawy zgłoszone zostały dania przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gorzkowa, Janowic, Lednicy Górnej, Mietniowa, Podstolic, Sygneczowa i Węgrzc Wielkich. Oprócz potraw konkursowych gospodynie przygotowały również mnóstwo innych smakołyków, które przepięknie prezentowały się na stołach, a także przebrały się w kolorowe stroje ludowe i karnawałowe. Spotkanie otworzyły Urszula Rusecka, wiceburmistrz Wieliczki ds. społecznych oraz Agnieszka Szczepaniak, Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Poświęcenia potraw dokonał obecny podczas uroczystości proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Janowicach, ksiądz Jan Mrózek. Całe wydarzenie uświetnił występ Orkiestry Dętej z Podstolic pod batutą Stanisława Gawora. Tytuł najsmaczniejszej potrawy oraz nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Janowicach za przepyszne żeberka po chłopsku w sosie myśliwskim.


.......  Trudnego zadania oceny konkursowych potraw i wyboru tej najsmaczniejszej podjęło się jury, w którym znaleźli się Miłosz Kowalski – kucharz klasy Michelin Star, finalista światowej klasy konkursu SaloneCulinare w Birmingham, a także doświadczony sędzia degustacyjny, który karierę zaczynał w Szkole Gastronomicznej im. Odona Bujwida w Krakowie oraz Mario Pegoraro – rodowity Włoch z regionu Veneto, smakosz i miłośnik kuchni włoskiej i polskiej, współzałożyciel restauracji Ostaria 239 w Gorzkowie.

Spotkanie z Rafałem Sonikiem - zobacz zdjęcia

 

Podczas Przeglądu wyróżniliśmy również zwycięzców konkursu Facebook`owego na najbardziej smakowitą potrawę, który rozgrywał się na naszym Fun Page`u. Nagrodę ufundowaną przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce otrzymały „Iskry Mietniowa” zadanie podchmielony indyk z morelami, które okazało się bezkonkurencyjnew internetowym głosowaniu. Atrakcyjne nagrody mogli otrzymać również uczestnicy Przeglądu Potraw Karnawałowych w Janowicach, którzy wzięli udział zorganizowanej loterii. Dla szczęśliwców, których kupony wylosowano podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu, ufundowaliśmy upominki w postaci artykułów gospodarstwa domowego oraz karnetów przekazanych przez CER Solne Miasto.

Przegląd Potraw Karnawałowych W Janowicach - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021