.


Opublikowano: 2016-11-29

Przejście dla pieszych przed Solnym Miastem wyznaczono, aby było bezpieczniej, nie po to by je zastawiać.Przejście dla pieszych przed Solnym Miastem wyznaczono, aby było bezpieczniej, nie po to by je zastawiać…” – tak rozpoczęła maila do naszej redakcji, matka, wieliczanka i wielka fanka obiektu jakim jest Solne Miasto i zajęć jakie tam się odbywają.


Do maila dołączyła dwa zdjęcia, które sama wykonała dzisiaj. Jak pisze bezrozumni kierowcy wyjątkowo często stają tuż przed oznakowanym przejściem dla pieszych lub nawet trochę na nim. Jadąc samochodem, zwłaszcza o tej porze roku i po zmrok,u wchodzące na przejście dziecko widać dopiero przed maską naszego samochodu – nie widać czy ktoś stoi z boku, bo zastawiają przejście samochody - pisze do nas czytelniczka, której dzieci chodzą do Solnego Miasta prawie codziennie i chciałaby, aby bezpiecznie mogły stamtąd wrócić.

Rzeczywiście patrząc na przesłane zdjęcia, wchodzące na pasy dziecko widać w ostatniej chwili. Przypominamy kierowcom, że nie parkujemy bliżej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych i przede wszystkim zwracamy uwagę, że wzdłuż tej drogi w ogóle obowiązuje zakaz parkowania.

Przejście dla pieszych przed Solnym Miastem wyznaczono, aby było bezpieczniej, nie po to by je zastawiać. - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022