.
Opublikowano: 2024-05-30

Przyjechał do sklepu w Brzegach mając 3 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzeniaWe wtorek 28 maja około godziny 16:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie, że do sklepu w miejscowości Brzegi przyjechał samochodem mężczyzna, który prawdopodobnie jest pijany.


Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Funkcjonariusze zastali 56-latka siedzącego za kierownicą oraz kobietę, która zgłosiła incydent. Kobieta zauważyła, że mężczyzna się zatacza, więc podbiegła i zabrała mu kluczyki do samochodu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, który okazał się mieć trzy promile alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jego samochód nie przeszedł obowiązkowego przeglądu technicznego.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mężczyźnie może grozić nawet do 5 lat więzienia35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022