carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-05-28

Przystawił mężczyźnie rozbitą butelkę do szyi i ukradł piwo warte 2,20 zł


W miniony piątek/23.05.14r./ około godz. 18:30 do policjantów patrolujących ulice Niepołomic podbiegli przechodnie informując ich, że w rejonie parku awanturuje się dwóch mężczyzn.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Na miejscu okazało się, że 43-letni krakowianin czekając na znajomego w parku został zaczepiony przez 29-latka, który przystawił mu do szyi ubitą butelkę i ukradł jedno piwo warte 2,2 zł. Mężczyzna został zatrzymany.


.......  Był pod wpływem alkoholu (miał 4,59 promila). Nie był to jego pierwszy rozbój. Był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. W niedzielę został przesłuchany i przyznał się do tego co zrobił. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. W poniedziałek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.
 

Nawet kratki odpływowe nie są bezpieczne - ukradł 80 kratek o wartości 20 tys zł

 


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021