.
Opublikowano: 2024-03-31

Rajdowo-muzyczne spotkanie z Andrzejem Dąbrowskim rozpocznie Memoriał Kuliga i BublewiczaMemoriału. ORLEN OIL 8. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza odbędzie się w Wieliczce w dniach 12-14 kwietnia. Tegoroczny Memoriał tych dwóch wybitnych kierowców rajdowych rozpocznie się w Wielickiej Mediatece spotkaniem z Andrzejem Dąbrowskim.


Rajdowe święto w naszym mieście rozpocznie się w piątek 12 kwietnia w Wielickiej Mediatece, gdzie o godzinie 18:30 rozpocznie się spotkanie motoryzacyjno-śpiewające z Andrzejem Dąbrowskim - polskim piosenkarzem, perkusistą, kompozytorem, dziennikarzem, fotografikiem, a także kierowcą rajdowym. Andrzej Dąbrowski, jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów jazzowych, karierę kierowcy rajdowego rozpoczął w 1957 r.

Piotr Żyła - skoczek narciarski, reprezentant Polski, olimpijczyk z Soczi 2014, Pjongczang 2018 oraz z Pekinu 2022 nie będzie jedynym gościem specjalnym, którego zobaczymy w tym roku w Wieliczce podczas Memoriału J. Kulig ai M. Bublewicza. Kolejnymi gośćmi będą Greg Collins - telewizyjna gwiazda programów poświęconych tuningowi, którego mogliśmy spotkać na Memoriale w ubiegłym roku oraz Gosia Prus – jeżdżąca w Mistrzostwach Polski Rallycross, która rozpoczęła również przygodę w rajdach. Całą trójkę będziemy mogli zobaczyć na odcinkach specjalnych zarówno w sobotę jak i w niedzielę i cała trójka zasiądzie za kierownicą Subaru Imprezy.

Warto wspomnieć że po wielu latach przerwy w Wielickim Memoriale zobaczymy powracającego na trasy rajdowe byłego Mistrza Polski Pawła Petrysa, który zasiądzie za kierownicą Subaru Imprezy.

W tamtym roku, po krótkiej przerwie powróciła niedzielna trasa z Solnego Miasta z metą na ulicy Daniłowicza – jest to niewątpliwie jeden z najatrakcyjniejszych odcinków tej imprezy i w tym roku kierowcy również będą rywalizowali na tej trasie. Według zapowiedzi organizatorów, trasy nie ulegną zmianie w stosunku do tych ubiegłorocznych, a więc w sobotę rano obejrzymy OS-y w Węgrzcach Wielkich, a wieczorem czeka nas chyba ulubiony zarówno wśród kierowców jak i kibiców, wieczorny odcinek w centrum Wieliczki. Natomiast w niedzielę kierowcy będą rywalizować na OS-ach w Brzegach na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej oraz na trasie rozpoczynającej się przed wspomnianym wcześniej Centrum „Solne Miasto” z metą na ulicy Daniłowicza. Organiztorzy spodziewają się dużej ilości załóg w kategorii R5.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022