.
Opublikowano: 2021-02-19

Rehabilitacja wychodzi na zdrowieOstatnie miesiące upłynęły głównie na siedząco. Z jednej strony groźba ze strony koronawirusa i niejednokrotnie zdalna praca czy nauka, z drugiej zaś pora roku. Niskie temperatury oraz wiszący nad głową smog nie zachęcają do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Tymczasem boli kręgosłup, dokucza stara kontuzja… Co robić?


Pomóc może wizyta w poradni rehabilitacyjnej. W tej prowadzonej przez Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” czekają lekarze specjaliści rehabilitacji medycznej oraz doświadczeni fizjoterapeuci. Konsultacja oraz indywidualnie dobrana terapia specjalistyczna to pierwszy krok do pozbycia się przykrych dolegliwości.

Naprawdę warto wybrać się do specjalisty, bo rehabilitacja na własną rękę może okazać się nie tylko nieskuteczna, ale wręcz szkodliwa. Pracownicy Uzdrowiska potrafią nie tylko fachowo doradzić i przygotować program ćwiczeń oraz zabiegów (fizykoterapia, kinezyterapia, masaże), ale też zmotywować i zachęcić do dbałości o zdrowie.

Poradnia rehabilitacyjna znajduje się na powierzchni w budynku „Młyn Solny”. Oferuje kompleksową rehabilitację narządu ruchu i układu nerwowego. Opiekuje się pacjentami m.in. z zespołami bólowymi kręgosłupa, chorobą zwyrodnieniową stawów, cierpiących na choroby reumatyczne. Z pomocy specjalistów z Uzdrowiska korzystają osoby po urazach, operacjach ortopedycznych i neurochirurgicznych, z przewlekłymi zaburzeniami neurologicznymi. Kontakt: 12 278 73 68, 12 288 75 37, uzdrowisko@kopalnia.pl, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00.Wilson


 


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022