carrefour


.


leroymerlin

Opublikowano: 2021-02-19

Rehabilitacja wychodzi na zdrowieOstatnie miesiące upłynęły głównie na siedząco. Z jednej strony groźba ze strony koronawirusa i niejednokrotnie zdalna praca czy nauka, z drugiej zaś pora roku. Niskie temperatury oraz wiszący nad głową smog nie zachęcają do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Tymczasem boli kręgosłup, dokucza stara kontuzja… Co robić?


Pomóc może wizyta w poradni rehabilitacyjnej. W tej prowadzonej przez Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” czekają lekarze specjaliści rehabilitacji medycznej oraz doświadczeni fizjoterapeuci. Konsultacja oraz indywidualnie dobrana terapia specjalistyczna to pierwszy krok do pozbycia się przykrych dolegliwości.

Naprawdę warto wybrać się do specjalisty, bo rehabilitacja na własną rękę może okazać się nie tylko nieskuteczna, ale wręcz szkodliwa. Pracownicy Uzdrowiska potrafią nie tylko fachowo doradzić i przygotować program ćwiczeń oraz zabiegów (fizykoterapia, kinezyterapia, masaże), ale też zmotywować i zachęcić do dbałości o zdrowie.

Poradnia rehabilitacyjna znajduje się na powierzchni w budynku „Młyn Solny”. Oferuje kompleksową rehabilitację narządu ruchu i układu nerwowego. Opiekuje się pacjentami m.in. z zespołami bólowymi kręgosłupa, chorobą zwyrodnieniową stawów, cierpiących na choroby reumatyczne. Z pomocy specjalistów z Uzdrowiska korzystają osoby po urazach, operacjach ortopedycznych i neurochirurgicznych, z przewlekłymi zaburzeniami neurologicznymi. Kontakt: 12 278 73 68, 12 288 75 37, uzdrowisko@kopalnia.pl, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00.   
Wilson


 


Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek