.
Opublikowano: 2021-08-24

Replikę Bazyliki Mariackiej w Krakowie – prezent dla Wieliczki można cały czas podziwiać w Parku Miniatur w InwałdzieDokładnie trzy lata temu, bo w sierpniu 2018 roku burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z przedstawicielami naszego miasta uczestniczyli w uroczystościach Festa del Covo w Campocavallo we Włoszech. Podczas tego święta Wieliczka otrzymała wyjątkowy prezent – kopię Bazyliki Mariackiej w Krakowie wykonaną z 2 mln kłosów zbóż.


Ten niezwykły prezent mieszkańcy naszej gminy mogli po raz pierwszy zobaczyć podczas Dożynek Gminnych, które odbyły się w 2018 roku Gorzkowie. Następnie replika ta była wystawiona w centrum Wieliczki, a dokładnie przed Wielicką Mediateką. Finalnie kopia Bazyliki Mariackiej w Krakowie, została przekazana przez burmistrza Wieliczki do Parku Miniatur w Inwałdzie. Miejsce to licznie odwiedzają turyści z całej Polski i to właśnie tam można obecnie podziwiać to niezwykłe dzieło wykonane z 2 mln kłosów zbóż, które kiedyś znajdowało się w Wieliczce.

Replikę Bazyliki Mariackiej w Krakowie – prezent dla Wieliczki można cały czas podziwiać w Parku Miniatur w Inwałdzie - zobacz zdjęcia35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022