hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-08-24

Replikę Bazyliki Mariackiej w Krakowie – prezent dla Wieliczki można cały czas podziwiać w Parku Miniatur w InwałdzieDokładnie trzy lata temu, bo w sierpniu 2018 roku burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z przedstawicielami naszego miasta uczestniczyli w uroczystościach Festa del Covo w Campocavallo we Włoszech. Podczas tego święta Wieliczka otrzymała wyjątkowy prezent – kopię Bazyliki Mariackiej w Krakowie wykonaną z 2 mln kłosów zbóż.


Ten niezwykły prezent mieszkańcy naszej gminy mogli po raz pierwszy zobaczyć podczas Dożynek Gminnych, które odbyły się w 2018 roku Gorzkowie. Następnie replika ta była wystawiona w centrum Wieliczki, a dokładnie przed Wielicką Mediateką. Finalnie kopia Bazyliki Mariackiej w Krakowie, została przekazana przez burmistrza Wieliczki do Parku Miniatur w Inwałdzie. Miejsce to licznie odwiedzają turyści z całej Polski i to właśnie tam można obecnie podziwiać to niezwykłe dzieło wykonane z 2 mln kłosów zbóż, które kiedyś znajdowało się w Wieliczce.

Replikę Bazyliki Mariackiej w Krakowie – prezent dla Wieliczki można cały czas podziwiać w Parku Miniatur w Inwałdzie - zobacz zdjęcia   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza