hyundai


.mazda

Opublikowano: 2021-08-24

Replikę Bazyliki Mariackiej w Krakowie – prezent dla Wieliczki można cały czas podziwiać w Parku Miniatur w InwałdzieDokładnie trzy lata temu, bo w sierpniu 2018 roku burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z przedstawicielami naszego miasta uczestniczyli w uroczystościach Festa del Covo w Campocavallo we Włoszech. Podczas tego święta Wieliczka otrzymała wyjątkowy prezent – kopię Bazyliki Mariackiej w Krakowie wykonaną z 2 mln kłosów zbóż.


Ten niezwykły prezent mieszkańcy naszej gminy mogli po raz pierwszy zobaczyć podczas Dożynek Gminnych, które odbyły się w 2018 roku Gorzkowie. Następnie replika ta była wystawiona w centrum Wieliczki, a dokładnie przed Wielicką Mediateką. Finalnie kopia Bazyliki Mariackiej w Krakowie, została przekazana przez burmistrza Wieliczki do Parku Miniatur w Inwałdzie. Miejsce to licznie odwiedzają turyści z całej Polski i to właśnie tam można obecnie podziwiać to niezwykłe dzieło wykonane z 2 mln kłosów zbóż, które kiedyś znajdowało się w Wieliczce.

Replikę Bazyliki Mariackiej w Krakowie – prezent dla Wieliczki można cały czas podziwiać w Parku Miniatur w Inwałdzie - zobacz zdjęcia


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021