hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-10-17

Robimy prawo jazdyKiedy przychodzi nam do głowy myśl "a może by tak zrobić prawo jazdy?" nie posiadamy jeszcze świadomości, jak ważna to decyzja, ile może zmienić w naszym życiu.


1. Prawo jazdy Kraków
2. Kurs prawa jazdy kategorii B
3. Nauka jazdy dla wszystkich
4. Jazdy doszkalające


Prawo jazdy Kraków

Nie zarzekajmy się, że to nie dla nas, może okazać się, że najlepszym dla nas wyjściem będzie zrobić prawo jazdy. Kraków jest miejscem w którym znajdziemy bardzo dobrą i rzetelną Szkołę Jazdy Orzeł, gdzie można zapisać się na kurs prawa jazdy oraz na szkolenia dla kierowców zawodowych, w tym szkolenia okresowe, jak i kwalifikację wstępną. Ośrodek szkolenia kierowców prowadzi zapisy na kurs poprzez formularz na stronie z którego warto skorzystać. Szkoła jazdy powstała w 1996 roku, można mieć więc do nich pełne zaufanie, doświadczenie posiadają bardzo duże. Wykwalifikowana kadra liczy około 20 szkoleniowców, tworzących od wielu lat zgrany zespół, a ich profesjonalne przygotowanie zdecydowanie pozytywnie nastraja kursantów.

Kurs prawa jazdy kategorii B

Nauka jazdy Kraków w Szkole Jazdy Orzeł w przypadku kategorii B, dla przyszłych kierowców oferuje dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to kurs podstawowy oferujący 30 godzin zajęć praktycznych i 30 godzin zajęć teoretycznych, względnie kurs podstawowy w trybie przyspieszonym, gdzie wymagane jest tylko 15 godzin zajęć teoretycznych. Warto dodać, że zajęcia teoretyczne oferowane są bez wychodzenia z domu, w trybie online. Dzieje się tak z powodu panującej nadal pandemii. Zajęcia prowadzone są dla kandydatów przyjaznej atmosferze po zalogowaniu się do strefy kursanta, gdzie profesjonalni instruktorzy odpowiadają na wszystkie nurtujące nas pytania. Ich indywidualne podejście w znaczący sposób wpływa na efektywność kursów.

Nauka jazdy dla wszystkich

W Ośrodku Szkolenia Kierowców Orzeł można kształcić się w ramach prawa jazdy kategorii:

- A, A1, A2 oraz AM - dające w zależności od posiadanej kategorii możliwości prowadzenia motoroweru oraz motocykla. Przy kategorii AM osoba starająca się o kategorię musi mieć ukończone 14 lat i daje możliwość jazdy motorowerem lub quadem. Kategorię A1 uzyska osoba, która ukończyła 16 lat, a prawo jazdy pozwoli na prowadzenie motocykla o pojemności skokowej do 125 cm3 oraz maksymalnej mocy 11kW w stosunku do masy ciała własnej do 0,1kW/kg. Kategoria A uprawnia do kierowania każdym motocyklem wraz z przyczepą, a o prawo jazdy mogą starać się osoby po 24 roku życia. Z kolei kategoria A2 daje uprawnienia do kierowania motocyklem o maksymalnej mocy do 35 kW, którego stosunek masy do ciała wynosi maksymalnie 0,2kW/kg.

-B - posiadacz kategorii B posiada uprawnienia na samochód osobowy lub małe auto dostawcze o dopuszczalnej całkowitej masie do 3,5 tony. To samo tyczy się pikapów, vanów oraz kamperów. Do egzaminu można podejść po ukończeniu 18 roku życia.

- C i C+E - kategoria C uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o maksymalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusu. Aby przystąpić do kursu należy mieć zrobione wcześniej prawo jazdy kategorii B oraz mieć ukończone 21 lat, jak i uzyskać zaświadczenie psychologiczne. Natomiast kategoria C+E pozwala jeszcze na kierowanie ciągnikiem rolniczym i pojazdem wolnobieżnym, łącznie z przyczepom.

- B + E - mając tę kategorię możemy holować swoim autem przyczepę kampingową.

Jazdy doszkalające

W razie niepewności, czy damy sobie radę, przed egzaminem możemy wziąć jazdy doszkalające. Takie jazdy pozwolą na nabranie pewności siebie podczas jazdy oraz wspomogą nas przed egzaminem.

Jak widać prawo jazdy daje nam nieograniczone możliwości. Dzięki niemu stajemy się niezależni, a jazda samochodem oprócz tego, że może nam przynieść przyjemność i stać się pasją, także pozwala nam na podjęcie zatrudnienia w tym kierunku, czyli prawo jazdy jest doskonałą inwestycją w siebie.

artykuł sponsorowany


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021