hyundai


.
Opublikowano: 2022-08-31

Rodzinny bajkowy weekendCo robić w jesienny weekend? Szczególnie, gdy pogoda nie dopisuje, a alternatywą są seriale i kanapa? Najlepiej wybrać się do Kopalnia Soli „Wieliczka”. Najmłodszym turystom z całą pewnością przypadnie do gustu zwiedzanie „Śladami legend”. Dorośli też rozczarowani nie będą.


Solne podziemia to – ja od wieków wiadomo, królestwo Skarbnika. Dzieci doskonale o tym wiedzą i z całych sił wyglądają dobrego ducha kopalni. Czy skrył się w ciemnym chodniku? A może za drewnianą obudową podjada swój ulubiony przysmak, czyli orzechy? Jedno jest pewne – Skarbnik zwykł ukazywać się uczestnikom wyprawy „Śladami legend”!

Zwiedzanie odbywa się pod opieką przewodnika, który zna wszystkie górnicze legendy. Warto go więc pytać o Kingę i cudowny pierścień, o tajemniczą Bieliczkę i koniecznie o krasnoludki. W programie spaceru po Trasie Turystycznej są zagadki, a także wyszukiwanie znaków pozostawionych przez Skarbnika.

Pełna atrakcji podziemną eskapadę kopalnia organizuje w każdą sobotę i niedzielę. Obowiązuje rezerwacja. Bilety można wygodnie zakupić on-line. Dostępne są korzystne wejściówki rodzinne. „Śladami legend” najbardziej ucieszy dzieci w wieku 5-12 lat. Na szlaku są punkty gastronomiczne i handlowe, są również toalety. Zwiedzanie zajmuje ok. 2,5 godziny i rozpoczyna się zejściem szybem Daniłowicza na poziom I. Wszystkie szczegóły oferty „Śladami legend” na www.kopalnia.plRodzinny bajkowy weekend - zobacz zdjęcia


   


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022