carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-02-12

Ronda wciąż nie budują – ZDW wzywa wykonawcę do ustalenia nowego terminu


Mimo ostatnich, wydawało się już ostatecznych zapowiedzi wykonawca nadal nie wszedł na teren budowy. Można się już pogubić w zapowiadanych terminach rozpoczęcia prac przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Asnyka w Wieliczce.

fot. WieliczkaCity.pl

Pierwsza informacja mówiła, że prace rozpoczną się pod koniec stycznia, kolejny termin zakładał że budowa ronda rozpocznie się 3 lutego – też się nie udało. Następnie informowano o 9 lutego, również się nie udało. Ostatni termin wydawało się, że już ostateczny wskazywał dzień 11 lutego jako dzień w którym rozpocznie się inwestycja p.n. “Przebudowa DW 964 na odcinku ul.Asnyka w Wieliczce wraz z budową rond” i znowu nic. Tym razem jednak opóźnienia rozpoczęcia przez wykonawcę prac spowodowały niepotrzebną zmianę w rozkładach jazdy autobusów. Od wczoraj autobusy 304 oraz 224 zmieniły swoją trasę – jak się okazuje niepotrzebnie. Mieszkańcy Wieliczki zostali bez autobusu jeżdżącego przez centrum miasta. Co prawda przez centrum jedzie po zmianie trasy autobus 224, ale po pierwsze rzadko, a po drugie nie ścisłego centrum Krakowa tak jak 304.

Zwykle zmieniają się terminy zakończenia robót, co chwila się przesuwają, a prace trwają i trwają. Tym razem jednak, tak dla odmiany mamy problem nie z zakończeniem prac tylko z ich rozpoczęciem. Żeby było ciekawiej, kolejny termin (już piąty) rozpoczęcia prac przy budowie ronda w ogóle nie jest jeszcze wyznaczony. Sytuacja wydaje się być śmieszna i zaczyna się robić z tego istny cyrk – czas ucieka, a terminu zakończenia tej inwestycji nie można raczej przesunąć nie tracąc dofinansowania.

Dlaczego nie rozpoczęto prac? Jak informuje w mailu do naszej redakcji Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie: "wpływ na to miały niekorzystne warunki atmosferyczne (opady deszczu i śniegu) co przy konieczności budowy wysokich nasypów ziemnych/tłuczniowych  mogłoby spowodować ich osuwanie oraz uzupełnienia organizacji ruchu (nowe  tablice informacyjne związane z objazdami)."

Całe to zamieszanie zaczyna powoli powodować irytować mieszkańców naszego miasta. Jak poinformowała Pani Magdalena Duda z ZDW w Krakowie: Uciążliwości związane i brakiem podjęcia robót w terenie spotyka się z protestem zarówno władz jak i mieszkańców gminy Wieliczka. W związku z powyższym Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wezwał Wykonawcę pismem z dnia 12.02.2015 r. do pilnego określenia nowego terminu rozpoczęcia robót.

Tak więc teraz czekamy na dwie rzeczy, po pierwsze aż wykonawca tej inwestycji wyznaczy nowy termin rozpoczęcia prac, a po drugie aż w końcu dotrzyma słowa i pracę ruszą.

Przypomnijmy, koszt całej inwestycji czyli zadania p.n. “Przebudowa DW 964 na odcinku ul.Asnyka w Wieliczce wraz z budową rond” to 7.850.000 PLN. Wykonawcą tej inwestycji jest firma WĄSBUD sp. z o.o. z Gdowa. Termin realizacji tego zadania to 30 września 2015 r.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021