.


Opublikowano: 2019-05-16

Rozmowy przy wspólnym stole – „Nie ma dzieci, są ludzie”Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież, dorosłych na czwarte spotkanie w cyklu: "Rozmowy przy wspólnym stole - NIE MA DZIECI, SA LUDZIE, które odbędzie się w Wielickiej Mediatece, w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 10:00. W rozmowie gościnny udział wezmą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce.


"Nie ma dzieci -są ludzie" to najczęściej przytaczany cytat z Janusza Korczaka, wizjonera-pedagoga, którego metody pracy z dziećmi są do dziś inspiracją dla rodziców i wychowawców na całym świecie. Korczak organizował dziecięce samorządy, pracował w sierocińcach, walczył o prawa człowieka. A także pisał, swoje pisanie traktując równie poważnie jak pozostałe aktywności. Wiedział bowiem, że to właśnie literatura ma szczególną moc – nie tylko rozwija i tłumaczy świat, ale przede wszystkim kształtuje dziecięcą wrażliwość. Korczak dzieci zawsze traktował z należytą powagą. Celem rozmowy jest zainspirowanie uczestników do refleksji na temat tego, czy my - dorośli - na co dzień respektujemy prawa małego człowieka i co na ten temat sądzą najmłodsi?

Pragniemy , aby wspólne rozmowy stały się szansą na spotkanie osób z różnych środowisk, w różnym wieku i o różnych poglądach, mieszkających w naszej miejscowości. Wierzymy mocno, że nasza biblioteka jest świetnym miejscem do dobrego dialogu na każdy ważny temat.

Organizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Inicjatywa ta wspierana jest przez Fundusz Obywatelski zarządzany przez Fundacja dla Polski.

Na spotkanie należy się zgłosić do dnia 26 maja 2019 r.,

wysyłając zgłoszenie: ksowa@biblioteka.wieliczka.eu
lub zgłaszając się telefonicznie: 12 385 88 10.

Dodatkowych informacji na temat projektu udziela Katarzyna Sowa-Lewandowska.

Regulamin i oświadczenia dostępne są na stronie: www.biblioteka.wieliczka.eu

[KS[
   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022