carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-23

Rożnowa: Pijany wiózł kolegę poszukiwanego przez policję


Minionej nocy /22.05.14r./ o godz. 23:40 policja otrzymała zgłoszenie, że po drogach miejscowości Rożnowa porusza się bmw, którego kierowca jest pijany.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Policjanci niezwłocznie udali się do tej miejscowości i po chwili zatrzymali kierującego bmw odpowiadającemu opisowi w zgłoszeniu. Badanie potwierdziło przypuszczenia co do stanu trzeźwości kierującego. Okazało się, że 23-latek ma 1,3 promila alkoholu.


.......  Wśród dwójki pasażerów jadących razem z nim był poszukiwany przez policję mężczyzna, który został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Kierujący bmw odpowiadał będzie za jazdę pod wpływem alkoholu za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.  

Wypadek w Bilczycach – fiat zderzył się z motorem

 


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022