hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2018-02-01

Rozwody i nie tylko – darmowe porady w Kancelarii Actio Radcowie Prawni i AdwokaciKancelaria „Actio” Radcowie Prawni i Adwokaci, zaprasza zainteresowane osoby w każdy wtorek na bezpłatne porady prawne.


W ten wtorek w ramach konsultacji skupiać się będziemy głównie na sprawach rozwodowych, ponieważ rozwód, a precyzyjniej rzecz ujmując postępowania w zakresie rozwiązania małżeństwa, stanowią w Kancelarii Actio pokaźną ilość spraw, co jest wynikiem wieloletniego doświadczenia w obsłudze tego typu procesów.

Doświadczenie

Ogromne doświadczenie jakim pochwalić się mogą prawnicy Kancelarii, zostało zdobyte poprzez udział na, nie rzadko wielogodzinnych, rozprawach sądowych. Procentuje to tym, że obecnie jesteśmy w stanie podjąć się postepowania rozwodowego na każdym jego etapie, nawet wówczas, gdy sprawa wydaje się beznadziejna.

W sprawach rozwodowych reprezentujemy nie tylko Powoda, tj. osobę chcącą założyć sprawę o rozwód. Bardzo często jesteśmy pełnomocnikami strony Pozwanej, co z procesowego punktu widzenia zdaje się być rolą bardziej kłopotliwą.

Naszym zadaniem jest, aby w pierwszej kolejności:

dokonać analizy stanu faktycznego i prawnego sprawy;

ustalić strategie procesową polegającą na wskazaniu Klientowi możliwego do uzyskania celu, tj. uzyskania orzeczenia o rozwodzie z ustaleniem:

• wyłącznej winy przeciwnika procesowego,
• winy obu stron procesu,
• braku orzekania o winie stron,
• alimentów na małżonka i dzieci,
• władzy rodzicielskiej oraz opieki nad małoletnimi dziećmi,
• kontaktów z dziećmi

ustalić taktykę procesową polegającą na ustaleniu najlepszego sposobu, a w praktyce sposobów dzięki którym oznaczony wcześniej cel będzie zrealizowany. Krok ten polega w przeważającej mierze na właściwym doborze materiału dowodowego. Istotne na tym etapie jest również uzyskanie od Klienta precyzyjnych informacji związanych z pożyciem małżeńskim;

przygotować w sposób rzetelny pismo/a procesowe/a, w tym również pismo wszczynające postępowanie, tj. pozew o rozwód. Pamiętaj! Rzetelnie przygotowane pismo procesowe to nie pismo zawierające opis całego waszego życia małżeńskiego. Zarówno pozew jak i kolejne pisma procesowe zyskują walor rzetelności tylko wtedy, gdy są celne, precyzyjne i rzeczowe. Treść ich oparta jest na założeniach wcześniej ustalonej strategii i taktyki;

reprezentacja w sądzie – wychodzimy z założenia, że jest to istotą obsługi prawnej procesu rozwodowego. To na tym etapie jesteśmy dla Klienta najważniejsi. Bez wątpienia, właściwe ustalenie strategii, taktyki a nawet przygotowanie rzetelnie pism procesowych, nie zastąpi należytego wystąpienia przed Sądem. Reprezentowanie strony na rozprawie to nie tylko wystąpienia oratorskie, ale również, albo może raczej przede wszystkim, kontrola właściwego przebiegu procesu, a także fachowość i sprawność w przesłuchiwaniu świadków i stron postępowania.

Bezpłatne porady

Program bezpłatnych porad prawnych skierowany jest przede wszystkim do osób które nie do końca wiedzą czy dana sprawa nadaje się do prowadzenia w postępowaniu sądowym, w jakim trybie powinna zostać przeprowadzona, jaka jest szansa na wygraną oraz jakie jeszcze kroki prawne można poczynić w danej sytuacji. Osoby takie często obawiają się wizyty u prawnika bojąc się, że będą musiały zapłacić nawet kilkaset złotych za samą informację, że w danej sprawie nic się nie da zrobić. W Kancelarii Actio za konsultacje prawne w określonych dniach nie ma absolutnie żadnych opłat.

Kancelaria Prawna Actio oferuje również kompleksową i profesjonalną obsługę osób fizycznych i przedsiębiorców w zakresie wielu dziedzin prawa. Szczegóły pod adresem www.kancelaria-actio.com

Kancelaria Prawna Actio Radcowie Prawni i Adwokaci

Kancelaria Prawna Actio od lat oferuje swoje usługi zarówno klientom biznesowym jak i klientom indywidualnym. Usługi Kancelarii cechują się profesjonalizmem a każda przyjęta przez Kancelarię sprawa jest prowadzona przez specjalistę z danej dziedziny prawa.

Kancelaria zajmuje się przede wszystkim:

prawem gospodarczym,
prawem pracy,
prawem rodzinnym i opiekuńczym (m.in. postępowania alimentacyjne i rozwodowe),
prawem spadkowym (postępowanie o nabycie spadku, podział spadku oraz zachowek),
prawem ubezpieczeń społecznych (postępowanie przed ZUS oraz postępowanie sądowe w którym ZUS jest stroną przeciwną),
szeroko pojętym prawem cywilnym (m.in. sądowa windykacja należności, postępowania z zakresu zasiedzenia nieruchomości, zasiedzenie, postępowania z zakresu służebności drogi koniecznej).

Kancelaria Prawna Actio zaprasza wszystkich zainteresowanych do kontaktu – już dziś zadzwoń na numer 12 411 05 94 i umów się na spotkanie z prawnikiem.

Oddział Kancelaria Actio w Wieliczce znajduje się przy ul. A. Kosiby 31 w Kancelarii Parafialnej Klasztoru Franciszkanów.


artykuł sponsorowany   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka