carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-25

Ruszają zapisy do III edycji kursu dla seniorów "O finansach w bibliotece..."!


W maju w wielickiej bibliotece rusza kolejna edycja kursu dla seniorów "O finansach w bibliotece...". Seniorze! jeżeli chcesz z biblioteką odkrywać tajniki bankowości i ekonomii zapisz się na KURS! Z nami dowiesz się jak założyć konto w banku, jak skutecznie oszczędzać i bezpiecznie korzystać z nowoczesnych usług elektronicznych.

fot. materiały reklamowe

W ramach projektu, podczas pięciodniowych warsztatów, uczestnicy dowiedzą się m. in. jak założyć konto bankowe, jak dokonywać przelewów i płacić rachunki przez Internet, jak bezpiecznie korzystać z kart i bankomatów, jak dokonywać bezpiecznych zakupów przez Internet, jak sprawdzić oprocentowanie kredytu czy lokaty, na co zwrócić uwagę ubezpieczając dom, samochód czy kupując polisę na życie. 


.......  Seniorzy dowiedzą się o funkcjonowaniu instytucji finansowych, korzyściach płynących z planowania wydatków i tworzenia budżetów domowych. W zdobywaniu nowych informacji i umiejętności pomoże przeznaczony dla osób starszych, przygotowany i przetestowany w czasie pierwszej edycji projektu kurs e-learningowy. Kurs jest przeznaczony dla osób w wieku 50+.  

Zderzenie samochodu z motorem na ul. Czarnochowskiej

 

Tematyka szkoleń:
1. Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym?
2. Bank przez Internet – jak założyć e-konto i robić przelewy przez Internet?
3. Kredyty, lokaty i karty – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?
4. Jak wybrać polisę ubezpieczeniową?
5. Bank centralny a inne banki – czy stopy procentowe mają wpływ na nasz budżet domowy?

Ważne terminy:
1. Zapisy: do 14 maja 2014 r.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisów można dokonywać osobiście w Dziale Literatury Pięknej, lub telefonicznie pod nr tel: 012 278-30-75 / 012 278-15-65;
lub e-mailowo: dzialliteraturypieknej@biblioteka.wieliczka.eu lub ppowazka@biblioteka.wieliczka.eu
2. Rozpoczęcie zajęć 16 maja, godz. 11.30, sala na poddaszu wielickiej biblioteki (kolejne terminy spotkań: 21.05; 23.05; 28.05; 05.06.2014).

„Projekt „O finansach… w bibliotece – III edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem
Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami
Programu Rozwoju Bibliotek.”

[Biblioteka w Wieliczce]20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021