carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-12-14

Ruszyła SKA - dziś pociągiem jeździmy za darmo, sprawdź nowy rozkład jazdy


Dziś tj. 14 grudnia nowa spółka „Koleje Małopolskie” uruchomiła swoje pierwsze połączenie z Wieliczki do Krakowa. Nowoczesne pociągi Acatus Plus rozpoczęły regularne kursowanie na tej trasie.

fot. WieliczkaCity.pl

Z okazji inauguracji nowego rodzaju połączenia kolejowego między Wieliczką, a Krakowem w dniu dzisiejszym możemy podróżować na tej trasie za darmo. Nowy rozkład jazdy, który obowiązuje właśnie od dziś możemy znaleźć w tym miejscu lub na stronie spółki Koleje Małopolskie. Natomiast więcej na temat ceny i rodzajów biletów znaleźć można tutaj lub na stronie Kolei Małopolskich.

Nowoczesne pociągi Acatus Plus, którymi od dziś będziemy podróżować do Krakowa  województwo małopolskie zakupiło specjalnie dla Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pojazdy wyprodukowane zostały przez Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Całkowita wartość umowy zawartej z wykonawcą opiewa na 132,2 mln zł Pociągi pasażerskie typu Acatus Plus wyposażone są w WiFi, nowe wygodne, ergonomiczne fotele z profilowanym zagłówkiem i podłokietnikami zawierającymi gniazdo 230V, klimatyzację, monitoring, 19 calowe ekrany LCD, głośniki, wyświetlacze LED do informowania pasażerów, biletomaty i kasowniki. Ma pojawić się również system do zliczania pasażerów. Oświetlenie wewnątrz pociągu w tym stopnie będzie w technologii LED.Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka