.
Opublikowano: 2018-06-08

RYNEK W CENTRUM KULTURY: Koncert ELECTRIC SHEPARD Marka Stryszowskiego


9 czerwca 2018 r. o godz. 20.00 zapraszamy na koncert ELECTRIC SHEPARD na Rynku Górnym w Wieliczce.

Zespół powstał w 1986 roku, jego twórcą jest Marek Stryszowski – saksofonista, wokalista i kompozytor, który po rozstaniu się z legendarnym LABORATORIUM założył nową formację muzyczną.

Ten element zasadniczo wyróżnia ELECTRIC SHEPARD spośród innych zespołów z którymi obecnie występuje Marek Stryszowski, tj. w reaktywowanym Laboratorium oraz w formacji LITTLE EGOISTS.

Podczas koncertu usłyszymy m. in. utwory z najnowszej płyty BLACK PERCHERON, którą wpisać można w nurt muzyki World Music. Jej składowe brzmienia to afrykańskie rytmy, bałkańskie podziały rytmiczne, harmonie bliskiego i dalekiego wschodu, polska muzyka ludowa i amerykański jazz.

Partnerem wydarzenia jest HOTEL SOLNY w Wieliczce.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022