.
Opublikowano: 2018-07-24

RYNEK W CENTRUM KULTURY: SALTY INSPIRATIONS JAZZ FESTIVAL 2018Wspaniali artyści, doskonała muzyka i klimatyczna sceneria Rynku Górnego w Wieliczce – 4 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy do udziału w pierwszej edycji SALTY INSPIRATIONS JAZZ FESTIVAL. Na wielickiej scenie zaprezentują się:


Kwintet NEW BONE - założony z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Ma na swoim koncie cztery płyty bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy i krytyków. Zespół otrzymuje propozycje występów w najdalszych zakątkach globu; w czasie pobytu w Indiach zapisał się w historii jako pierwsza formacja jazzowa, która zagrała na żywo w Kaszmirze!

STANISŁAW SŁOWIŃSKI - skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Uczestnik i laureat wielu krajowych oraz międzynarodowych festiwali i konkursów. Uczestniczył w realizacji projektów z udziałem artystów o międzynarodowej renomie; m.in. Brian Eno, Ben Frost, Daniel Bjarnason.

BEATA PRZYBYTEK - wokalistka, pianistka i kompozytorka. Ma na swoim koncie 5 albumów i liczne kompilacje. Współpracuje z wybitnymi przedstawicielami polskiej sceny jazzowej, takimi jak: Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik, czy Jazz Band Ball Orchestra. Brała udział w projekcie Fundacji Kalinowe Serce „Śpiewając Jazz” u boku Marianny Wróblewskiej i Macieja Zakościelnego.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/

   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022