carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-08-16

Rzeźby górników na Rynku Górnym w Wieliczce


Kilka dni temu na płycie Rynku Górnego w Wieliczce pojawiły się zapowiadane od wielu miesięcy cztery rzeźby górników. Rzeźby górników o wymiarach od 70 cm do 2 metrów zostały przygotowane w taki sposób aby przechodnie mieli wrażenie, że owe postacie wychodzą z kopalni.

Pojawienie się tych rzeźb było zapowiadane zaraz po zakończeniu rewitalizacji Rynku Górnego ponad rok temu. Wykonanie owych czterech rzeźb kosztowało 100 tysięcy złotych. 70% tej kwoty pochodziło z unijnej kasy przeznaczonej na rewitalizację naszego miasta. Natomiast brakujące 30% zapłaciło miasto.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza