carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-01-17

Rzeźby na Trakcie Solnym


Niedawno otwarty w centrum miasta Trakt Solny nabiera coraz lepszego wyglądu. Ostatnio powstało się tam oświetlenie, a w ciągu dosłownie kilkudziesięciu ostatnich godzin pojawiła się na nim wystawa artystyczna.

Wystawa artystyczna na Trakcie Solnym / fot. WieliczkaCity.pl

Spacerując po nowym wielickim deptaku przechodnie mają okazję obejrzeć wystawę rzeźb Michała Batkiewicza. W 2003 roku otrzymał on złoty medal za zasługi, przyznany przez prymasa Polski Józefa Glempa. Jest też autorem wielu tablic pamiątkowych, statuetek okolicznościowych i medali. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą.


.......  Zaprojektował i zrealizował drewniany kościół wraz z wyposażeniem w Lawton w USA, a także liczne rzeźby plenerowe i pomniki w Hamburgu w Niemczech, w Buenos Aires w Argentynie, w Tolido w USA, w Turynie i Niche-lino we Włoszech, w Kamarno na Słowacji oraz w Polsce: w Warszawie, Radomiu, Lublinie, Poznaniu, Rabce Zdroju, Nowym Targu i Wrocławiu oraz w krakowskim zoo, gdzie umieszczone zostały postacie zwierząt.  

Nabór wniosków do Budżetu Obyw
atelskiego Gminy Wieliczka na rok 2014
 

Rzeźby na Trakcie Solnym - zobacz zdjęcia