.
Opublikowano: 2023-05-26

Salt MineCup 2023Już w najbliższy weekend 27-28 maja na boiska Myślenic i Wieliczki wybiegną młodzi piłkarze – uczestnicy tegorocznego turnieju Salt MineCup. O solne puchary powalczą drużyny z Polski oraz kluby z Europy. Nie zabraknie również gości z odległych zakątków świata: w SMC wezmą udział reprezentacje z Kenii oraz USA. Zawody organizuje Fundacja Mali Mistrzowie, a wspiera ją Kopalnia Soli „Wieliczka”.


Salt MineCup to dla wielu młodych zawodników pierwszy w życiu poważny, profesjonalny turniej. Sobotnie spotkania odbędą się w Myślenicach, z kolei finał zostanie rozegrany w niedzielę w Wieliczce. Na Arenie Lekkoatletycznej będą zatem sportowe emocje, a także rodzinny piknik z atrakcjami m.in. od Kopalni Soli „Wieliczka”. Dmuchane zamki i zjeżdżalnie dostarczą radości najmłodszym, zaś firmowe stoisko zaprasza na gry, zabawy, konkursy.

- Z największą przyjemnością wspieramy Salt MineCup – mówi Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Ten turniej to szansa dla młodych talentów, by zabłysły z pełną mocą. To okazja do spotkania rówieśników z różnych krajów, sposobność, by uczyć się od siebie wzajemnie, nawiązywać przyjaźnie, a także zwiedzić najpiękniejsze miejsca regionu, np. zabytkową wielicką kopalnię.

W tegorocznym SMC uczestniczą dzieci z roczników 2011, 2012 oraz młodsze. W turnieju zmierzą się ze sobą m.in. angielski Liverpool, portugalski Sporting Lizbona, hiszpańska Valencia, Legacy FC z Kenii, Eagles Chicago, Wisła Kraków, Cracovia, Legia Warszawa, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok.
Turniejowi towarzyszy konferencja szkoleniowa dla trenerów. Spotkają się 26 maja w malowniczych podziemiach wielickiej kopalni. W roli prelegentów wystąpią Paweł Grycmann, dyrektor Szkoły Trenerów PZPN, Luke Robinson, trener U-11 Akademii Manchester City, John Thompson, trener U-10 Akademii Liverpool FC, Krzysztof Kołaczyk, Dyrektor Akademii Wisła Kraków oraz Filip Surma, dziennikarz i reporter Canal+ Sport. Piątkowa konferencja w komorze Jana Haluszkijest certyfikowana i punktowana przez PZPN.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022