.
Opublikowano: 2019-05-16

SaltMineCup - zagrają w szczytnym celuMiędzynarodowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Kopalni Soli „Wieliczka” to sportowe emocje i szlachetny cel w jednym. 25 i 26 maja młodzi piłkarze zagrają dla Róży Zaręby, dziewczynki chorej na trisomię i kilka innych rzadkich chorób. W sobotę na Stadionie Górnika zaplanowano piknik ze słodkimi i słonymi atrakcjami.


Weekend piłkarskich zmagań
Salt MineCup rozpocznie się w piątek 24 maja, a kolejne dwa dni będą czasem zmagań kilkudziesięciu drużyn.Całość zapowiada się znakomicie: – Zaproszenie do Wieliczki przyjęła najzdolniejsza piłkarska młodzież z naszego kraju – cieszy się organizator turnieju, Prezes Fundacji Mali Mistrzowie Karol Nędza. – Zagra u nas m.in. młoda kadra Lecha Poznań, Wisły Kraków, Śląska Wrocław, Górnika Zabrze. Uczestnictwo potwierdziły też kluby zagraniczne: Benfica Lizbona z Portugalii, Newcastle United z Anglii, Valencia z Hiszpanii, KRC Genk z Belgii, PAOK Saloniki z Grecji, Metalist Charków z Ukrainy, FC Slovacko z Czech, a także drużyna FC Wakatake z Japonii – wymienia.

Mecze odbędą się zasadniczo na Stadionie Górnika Wieliczka, a w razie niepogody także na Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce. - To już czwarta edycja turnieju. Salt MineCup 2019 rozegramy w dwóch kategoriach wiekowych: rocznikach 2008 i 2009. Spodziewamy się rekordowej liczby blisko 600 piłkarzy. Nie zabraknie lokalnych klubów: Górnika Wieliczka, SF Staniątki czy Akademii Piłkarskiej Wieliczka. Po raz drugi wesprzemy Różę z Wieliczki. W 2017 roku dzięki uczestnikom i sympatykom turnieju udało nam się zebrać fundusze na roczną rehabilitację dla tej 10-letniej wieliczanki. Mamy nadzieję, że i tym razem fani turnieju oraz wieliczanie nas nie zawiodą - dodaje Karol Nędza.

Sobotnia strefa atrakcji
W sobotę 25 maja, na Górniku w godzinach 12.30 – 18.30 panować będzie nie tylko sportowa, ale i piknikowa atmosfera. Będą dmuchane zamki, kule wodne, wata cukrowa, konkurencje i konkursy z nagrodami. Do wspólnej zabawy zachęcą Skarbnik i soliludek, a górnik uchyli rąbka tajemnicy w zakresie rzeźbiarskiego kunsztu. Ze strefy rekreacji przygotowanej przez Kopalnię Soli „Wieliczka” dzieci i młodzież skorzystać będą mogły bezpłatnie. – Ten turniej to święto dla fanów piłki nożnej, ale nie tylko. Atrakcje przygotowane zostały z myślą o całych rodzinach, warto więc w sobotnie popołudnie być z nami na Stadionie KS Górnik, warto przyjść i kibicować młodych zdolnym piłkarzom przez cały weekend – mówi Tomasz Broniowski, Dyrektor Biura Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. i równocześnie Wiceprezes Zarządu KS Górnik Wieliczka.

Charytatywny cel
Ambasadorem turnieju jest były reprezentant Polski Krzysztof Mączyński. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Piłki Nożnej. Wydarzeniu partneruje Kopalnia Soli „Wieliczka” i Klub Sportowy Górnik Wieliczka. W organizację wydarzenia zaangażowały się samorządy uczniowskie z wielickich szkół, które będą prowadzić zbiórkę na leczenie Róży. Podczas wydarzenia odbędzie się licytacja gadżetów przekazanych przez znanych sportowców i kluby sportowe. Choroba Róży postępuje, miesięczne wydatki na jej rehabilitację to 12 tysięcy złotych. Przeszczepy komórek macierzystych to jedyna szansa by dziewczynka zaczęła mówić.

Harmonogram turnieju znajdziecie na stronie: www.fundacjamalimistrzowie.pl

Natomiast na naszej stronie w dziale TV można obejrzeć naszą wideorelację z ubiegłorocznej edycji SaltMineCup - kliknij.


SaltMineCup - zagrają w szczytnym celu - zobacz zdjęcia   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022