.


Opublikowano: 2019-07-23

Salty Inspirations Jazz Festival 2019Zapraszamy do udziału w niecodziennym wydarzeniu – przed nami druga edycja festiwalu Salty Inspirations Jazz Festival w ramach projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.


Na wielickiej scenie plenerowej wystąpią: wybitny kompozytor, pedagog, pianista i wizjoner polskiego jazzu – Leszek Kułakowski z zespołem w programie „Love Song” oraz trio jazzowe „Chopin na strunach” w oryginalnym składzie: gitara, kontrabas i skrzypce z udziałem Romualda Erenca, Piotra Rodowicza i Macieja Strzelczyka. Nad całością ze sceny będzie czuwała Elżbieta Lewicka z Radia Rzeszów, która wprowadzi słuchaczy w meandry muzyki jazzowej.

Muzyka improwizowana zawsze budzi duże emocje; nie mamy wątpliwości, że nie inaczej będzie tym razem za sprawą wspaniałych artystów zaproszonych do udziału w koncercie.

„Jazz” co to za muzyka?! Przekonajcie się sami już 3 sierpnia 2019 r. od godz. 19.00 w malowniczej scenerii Rynku Górnego w Wieliczce.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/

   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022