.


leroy merlin


Opublikowano: 2020-11-13

Samochód osobowy zderzył się w Niepołomicach z jeleniem – cztery osoby trafiły do szpitalaWe wtorek, 10 listopada br. około godziny 20:00 doszło w Niepołomicach do poważnego wypadku. Samochód osobowy jadący DK 75 zderzył się z jeleniem. W pojeździe znajdowały się cztery osoby, wszystkie odniosły obrażenia.


Na miejsce wypadku jako pierwsi dotarli strażacy z OSP Niepołomice, którzy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia rozpoczęli udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym osobom. Jedna osoba w ciężkim stanie nadal znajdowała się w pojeździe, strażacy wydobyli ją za pomocą narzędzi hydraulicznych. Na miejsce wypadku zostały zadysponowane kolejne służby: OSP Szarów, JRG Wieliczka, ZRM, Policja, Straż Leśna oraz GDDKiA. Wszystkie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala. Zanim na miejscu pojawiły się pierwsze służby, pomocy poszkodowanym udzielały osoby, które przejeżdżały DK 75 i widząc co się stało postanowiły się zatrzymać.   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek