.
Opublikowano: 2022-09-07

Sandra Wierzbicka srebrną medalistką CRACOW JUDO OPENW ubiegły weekend Sandra Wierzbicka reprezentująca Wielicki klub UKS JUDO KING WIELICZKA wywalczyła w kat. młodziczek srebrny medal podczas jednego z najmocniejszych turniejów w tej kategorii wiekowej w Polsce.


W turnieju wystartowało ponad 700 zawodników I zawodniczek z 16 krajów całej Europy reprezentujących blisko 100 klubów. Sandra w pierwszej rundzie była rozstawiona natomiast w drugiej rundzie zmierzyła się z zawodniczką z Warszawy zwyciężając z nią przed czasem przez Ippon I awansowała do półfinału. W nim spotkała się z reprezentantką Austrii i po wyrównanej walce wygrała w dogrywce którą rozegrała taktycznie pokazując dużą dojrzałość na macie. W Finale po równie zaciętym pojedynku musiała uznać niestety wyższość zawodniczki z Czech i tym samym wywalczyła srebrny medal w kat. U16 -44kg Pomimo przegranego Finału trenerka Wiktoria Król ocenia start swojej podopiecznej bardzo dobrze jednocześnie podkreślając , że forma Sandry powinna jeszcze rosnąć aby swój szczyt osiągnąć na Mistrzostwach Polski. Tym udanym startem potwierdziła swoje aspiracje medalowe w zbliżających się Mistrzostwach Polski które zostaną rozegrane w Kielcach. Kolejny ważny start wielickich Judoków będzie miał miejsce na zbliżającym się wielkimi krokami "III INTERNATIONAL JUDO SALT CUP WIELICZKA " który w tym roku zapowiada się imponująco gdyż rywalizacja będzie trwać 2 dni 1-2 Października w CER SOLNE MIASTO a udział zapowiedziało już bardzo wiele ekip zagranicznych i oczywiście najmocniejsze kluby w Polsce.

UKS JUDO  KING WIELICZKA35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022