carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-17

Seniorzy z Kamionki Wielkiej


11 września reprezentanci Klubu Seniora z Kamionki Wielkiej byli gośćmi wielickiej biblioteki i uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z seniorami z Klubu Aktywnego Seniora, działającego przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce.
Biblioteka Publiczna w Wieliczce jest partnerem w realizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kamionce Wielkiej projekcie - „Mądrość starszego, przyszłością młodego – budowa relacji międzypokoleniowych, organizacja imprez integracyjnych oraz wyjazdów ukierunkowanych na aktywny tryb życia”. W ramach tego projektu w maju, wieliccy seniorzy zwiedzili Sądecki Park Etnograficzny i Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu oraz uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym przez seniorów i bibliotekarki z Kamionki Wielkiej. 11 września do Wieliczki przybyła 35 osobowa grupa seniorów i bibliotekarek z Kamionki Wielkiej. Wizyta w naszym mieście rozpoczęła się od zwiedzenia Kopalni Soli Wieliczka i podziemnego Muzeum Żup Krakowskich. Następnie goście udali się do Biblioteki w Wieliczce, gdzie zostali oprowadzeni po działach i zapoznali się z działalnością wielickiej biblioteki. Po krótkim odpoczynku udali się do Sali Magistrat, gdzie miała się odbyć dalsza część integracyjnego spotkania. Wszystkich przybyłych uczestników przywitała Urszula Rusecka, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka ds. społecznych.


.......  Następnie seniorki działające w Klubie Aktywnego Seniora w sekcji rękodzielniczej, poprowadziły warsztaty rękodzielnicze z quillingu. Tak więc wszyscy kręcili śrubki i spirale pod czujnym okiem Marysi, Krysi, Zosi, Doroty, Gienii, Ewy i innych koleżanek z Wieliczki i powstawały przepiękne kwiatowe kartki. Radości i śmiechu było co niemiara, tym bardziej, że wszystkim się udało. Kolejnym punktem wizyty był występ artystyczny w wykonaniu seniorów i bibliotekarzy z Kamionki Wielkiej.  

Odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa osób starszych

 

Na ten punkt programu zaproszeni zostali wieliccy seniorzy aktywnie uczestniczący w spotkaniach Poniedziałkowego Klubu Seniora. Nasi goście zaprezentowali skecze i scenki rodzajowe pod wspólnym tytułem „Cztery pokolenia na wsi”. W przerwach pomiędzy występami gościnnie śpiewały Kamionczanki oraz Weronika, wnuczka jednej z seniorek, która zaśpiewała piosenki z repertuaru Anny German. Podczas występu śmiechu, oklasków, dopingu, wspólnego śpiewu było co niemiara i co najważniejsze – nie było „nas” i „was” – byliśmy my – SENIORZY.

Wspólne wycieczki, spotkania integracyjne służą wymianie doświadczeń, pokazują jaki potencjał i możliwości posiada ta grupa społeczna. My, bibliotekarze chcemy aby seniorzy dalej działali razem z nami nie tylko dla siebie, ale również dla lokalnej społeczności, dzieląc się swoim doświadczeniem, wiedzą, zainteresowaniami i pasjami. Takie spotkania właśnie temu służą i Seniorzy z Wieliczki i Kamionki Wielkiej stanęli na wysokości zadania.

Dziękujemy!
[Biblioteka w Wieliczce - MŚ]


Seniorzy z Kamionki Wielkiej - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021