.
Opublikowano: 2022-09-02

Seryjni złodzieje paliwaW Krakowie policjanci zatrzymali 44-letnią kobietę oraz 38-letniego mężczyznę z powiatu wielickiego, którzy usiłowali dokonać kradzieży paliwa z zaparkowanych aut. Jak ustalili później śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, podejrzani w okresie od lipca do sierpnia br. dokonali 5 tego typu przestępstw (kradzieży, usiłowania kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do pojazdów) kradnąc na terenie powiatu wielickiego paliwo w ilości ok 900 litrów o wartości około 9000 zł.


26 sierpnia br. roku, funkcjonariusze Komisariatu V Policji w Krakowie zostali wezwani na ul. Łutnia w Krakowie, gdzie wg zgłoszenia pracownika jednej z firm ochraniarskich, ujęto na gorącym uczynku sprawców kradzieży paliwa z zaparkowanych na terenie firmy pojazdów. Policjanci zatrzymali tam 44-letnią kobietę oraz 38-letniego mężczyznę - oboje z powiatu wielickiego. Zatrzymali mieli 3 plastikowe zbiorniki na paliwo oraz plastikowe przewody służące do kradzieży paliwa.

Funkcjonariusze ustalili, iż 44-latka przyjechała na miejsce przestępstwa samochodem pomimo, że miała cofnięte uprawnienia do kierowania. Kobieta została przebadana na zawartość alkoholu oraz narkotestem i stwierdzono obecność amfetaminy w jej ślinie.

Wcześniej wieliccy śledczy prowadzili dochodzenie w sprawie szeregu kradzieży z włamaniem do pojazdów firm transportowych na terenie powiatu wielickiego. Aktualnie ustalono, że to właśnie 44 latka oraz 38-latek są sprawcami tych przestępstw. W okresie od lipca do sierpnia pięciokrotnie dokonali kradzieży paliwa, usiłowali dokonać kradzieży bądź włamywali się do pojazdów różnych firm transportowych kradnąc łącznie 900 litrów paliwa o wartości blisko 9000 zł.

44-latka oraz 38-latek usłyszeli po 5 zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko mieniu. 44-latka odpowie także za kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, a także jeżeli badani krwi potwierdzą obecność narkotyków, również za kierowanie pod wpływem środków odurzających. 38-latek odpowie także za posiadanie środków odurzających, bowiem w trakcie przeszukania jego domu, kryminalni ujawnili środki odurzające w postaci marihuany. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022