carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-02-18

Skrzyżowanie już zamknięte – rusza budowa pierwszego ronda, kiedy drugie?


Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami od dziś tj. 18 lutego zmienia się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego - Asnyka oraz Asnyka – Sienkiewicza. Zapraszamy do zapoznania się z nową organizacją ruchu w tych miejscach.

fot. WieliczkaCity.pl

Dziś około godziny 14-stej zostało zamknięte skrzyżowanie ulic Piłsudskiego – Asnyka, oraz częściowo zamknięte zostało skrzyżowanie Asnyka – Sienkiewicza. W ten sposób całkowicie został wyłączony z ruchu odcinek ulicy Asnyka od skrzyżowania z Sienkiewicza do Piłsudskiego. Jadąc ulicą Asnyka od skrzyżowania "na ochronce" dojedziemy tylko do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza w którą musimy skręcić – dalej nie przejedziemy. Na chwile obecną ruch na ulicy Piłsudskiego odbywa się normalnie, póki co nie jest tam wprowadzony system wahadłowy.

Jeśli natomiast chodzi o rozpoczęcie prac przy budowie drugiego ronda tzw. "na ochronce" to prace rozpoczną się w przyszłym miesiącu. Zakres robót możliwych do wykonania w marcu będzie zależny od terminu przeniesienia się mieszkańców z dwóch budynków przewidzianych do rozbiórki.

Poniżej zamieszczamy po raz kolejny mapy z nową organizacją ruchu zarówno podczas pierwszego etapu prac, który rozpoczął się właśnie dziś jak i organizacją ruchu która zostanie wprowadzona w marcu gdy rozpocznie się drugi etap inwestycji p.n. “Przebudowa DW 964 na odcinku ul.Asnyka w Wieliczce wraz z budową rond”

Koszt całej inwestycji to 7.850.000 PLN. Wykonawcą jest firma WĄSBUD sp. z o.o. z Gdowa. Kiedy powinnyśmy się spodziewać zakończenia prac? Termin realizacji tego zadania to 30 września 2015 r. Czy tak się jednak stanie? Czas pokaże.

 ETAP 1
 
   ETAP 2
 
     
 (kliknij aby powiększyć)    (kliknij aby powiększyć)
Skrzyżowanie już zamknięte – rusza budowa pierwszego ronda, kiedy drugie? - zobacz zdjęcia

Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza