carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-09-24

Skrzyżowanie Śledziejowice – Kokotów: kiedy zacznie działać sygnalizacja świetlna?


W ostatnim czasie zarówno na Facebooku jak i mailowo dostaliśmy wiele zapytań, co się dzieje z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu „przy Szelągu”, kiedy zacznie działać?

fot. WieliczkaCity.pl

Po informacje w tej sprawie zwróciliśmy się do źródła, czyli do Zarządu Dróg Powiatowych w Wieliczce. Jak się okazuje obecnie trwają prace wykończeniowe i montaż niezbędnych urządzeń, w tym sterowania i zasilania. Po wprowadzeniu oznakowania pionowego uruchomiony zostanie sygnał świetlny „żółty” i rozpocznie się etap testowania urządzeń. Kiedy światła „przy Szeglągu” czyli na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr 2039 K i 2012 K (Kokotów/Śledziejowice) zaczną działać? Zgodnie z umową, z Wykonawcą inwestycji, sygnalizacja świetlna uruchomiona zostanie do dnia 31.10.2015 r. Jak informuje ZDP w Wieliczce dokłada się wszelkich starań aby sygnalizacja mogła jak najszybciej służyć użytkownikom przedmiotowych dróg. Niezwłocznie po wprowadzeniu wszystkich niezbędnych elementów do jej prawidłowego funkcjonowania (oznakowanie poziome, dostosowanie przejść dla pieszych) sygnalizacja zostanie uruchomiona. Podsumowując, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sygnalizacja świetlna w tym miejscu zacznie działać za ponad miesiąc, a może jednak uda się ja uruchomić wcześniej? Czas pokaże...

Skrzyżowanie Śledziejowice – Kokotów: kiedy zacznie działać sygnalizacja świetlna? - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022