carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-03-20

Skrzyżowanie zamknięte czy nie? Utrudnienia są, a budowa ronda dopiero w kwietniu?


Sytuacja na skrzyżowaniu ulic Asnyka – Słowackiego – Gdowska - Dobczycka  zwanym często "pod ochronką", które od 18 marca miało być zamknięte jest dość kontrowersyjna.

fot. WieliczkaCity.pl

Jak pisaliśmy wcześniej barierki, a co ważniejsze znaki zakazujące wjazdu na skrzyżowanie stoją od środy jednak skrzyżowanie nie zostało całkowicie zamknięte, kierowcy omijają znaki i przejeżdżają przez skrzyżowanie. Czy w ten sposób łamią przepisy? Dlaczego "ochronka" nie została zamknięta i nie rozpoczęła się budowa w tym miejscu ronda? Roboty co prawda już trwają, jednak póki co są to prace przygotowawcze, budowa ronda w pełnym zakresie ruszy dopiero po wyburzeniu budynków. Tak więc utrudnienia na tym newralgicznym skrzyżowaniu przez które (według znaków) nie powinniśmy przejeżdżać są, jednak wygląda na to, że budowa ronda szybko się nie rozpocznie Dzieje się tak ponieważ lokatorzy nadal nie opuścili budynków przeznaczonych do rozbiórki, a czas ucieka. Przypomnijmy, że wszyscy lokatorzy mają już od dawna zapewnione lokale zastępcze.

Dziś Roman Leśniak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie poinformował nas, że opuszczenie pierwszego budynku ma nastąpić w najbliższy poniedziałek, natomiast drugi budynek ma być pusty najpóźniej do 9 kwietnia br. Niewykluczone więc, że obecna sytuacja na skrzyżowaniu "pod ochronką" może potrwać jeszcze nawet trzy tygodnie, zanim naprawdę zostanie zamknięte i rozpocznie się budowa ronda.

Ta inwestycja warta prawie 8 milionów złotych musi się zakończyć w terminie inaczej dofinansowanie przepadnie.

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka