.


Opublikowano: 2017-05-12

ŚLADAMI TAJEMNIC: „Aleppo – notatki z ciemności”W majowej odsłonie cyklu ŚLADAMI TAJEMNIC zaprezentujemy dokument WOJCIECHA SZUMOWSKIEGO „Aleppo – notatki z ciemności”, świadectwo tragedii rozgrywającej się w oblężonym mieście podczas wojny w Syrii.


Film jest zapisem dwóch miesięcy spędzonych w Aleppo, dziełem powstałym z pasji poszukiwania prawdy i odwagi. Wojciech Szumowski przedostał się do oblężonego miasta, w którym na każdym można spotkać śmierć, by pokazać wojnę z perspektywy na co dzień pomijanej w mediach – ludzi walczących o wolność, syryjskich bojowników – rebeliantów. Na projekcję tego wstrząsającego dokumentu z udziałem autora zapraszamy 19 maja o godz. 17:30 do Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.

/Centrum Kultury i Turystyki/

   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022