carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-12-02

Smakowite Czwartki: Jesienne wieczory z szydełkiem - relacja


W ostatni czwartek listopada panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Byszycach zaprezentowały przepiękne efekty swojej koronkowej pracy – wśród szydełkowych ozdób mogliśmy podziwiać między innymi świąteczne bałwanki, aniołki czy żłóbek, a także koszyczki, łabędzie oraz misternie utkane obrusy.

Fot. CKiT/Agnieszka Rogalska

Panie, oprócz dekoracjami z koronki, pochwaliły się także – jak przystało na nazwę cyklu – prawdziwie smakowitymi dziełami, takimi jak piernikowy domek czy okazała rzeźba w kształcie róży wykonana z arbuza. Uczestnicy spotkania mogli poczęstować się innymi smakołykami, w tym kilkoma rodzajami domowych ciast i galaretką. Gospodynie z Byszyc zademonstrowały również swoje zdolności artystyczne, odgrywając humorystyczną scenkę, śpiewając piosenki, a także grając na akordeonie. Wśród gości pojawił się Adam Dyrda, który świętował niedawno jubileusz 25 lat pełnienia funkcji sołtysa Byszyc, za co został uhonorowany medalem od Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka. Specjalnie na tę okazję panie z KGW Byszyce przygotowały wydanie lokalnej gazety „Sprawy Byszyc”, która prezentuje sylwetki wszystkich byszyckich gospodyń i zawiera artykuły na temat historii i tradycji KGW z Byszyc.

/CKiT/

Smakowite Czwartki: Jesienne wieczory z szydełkiem - relacja - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022