hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-03-12

Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych w SierczyDo tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Siercza. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący hondą potrącił 68-letnią kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu.


Wieliccy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem (11.03.br.) w miejscowości Siercza. Około godz. 20, na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona 68- letnia kobieta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowana przechodziła przez dobrze oświetlone przejście w rejonie przystanku autobusowego. Kierujący pojazdem Honda, 67-letni mężczyzna, poruszający się od miejscowości Koźmice Wielkie w kierunku Wieliczki, najechał na pieszą, która w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmieć na miejscu. Na miejscu czynności procesowe pod nadzorem prokuratury prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza, a także funkcjonariusze wielickiej drogówki. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że w chwili zdarzenia był trzeźwy. Mundurowi jednak zabezpieczyli jego krew do dalszych badań laboratoryjnych. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, natomiast jego pojazd został zabezpieczony do badań, które zostaną wykonane przez biegłego sądowego. Czynności w sprawie trwają.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność. Wczorajsze zdarzenie pokazuje, że należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Apelujemy, szczególnie do pieszych, o wzmożenie czujności podczas przechodzenia przez jezdnię zwracając szczególną uwagę na kierujących i ich zachowanie na drodze. Pomimo tego, że pieszy znajduje się na pasach, zawsze może dojść do sytuacji, że pojazd będzie prowadzony przez osobę, która wypiła alkohol lub jest pod wpływem narkotyków. Czasami kierowca może być zajęty używaniem telefonu komórkowego, bądź jechać z zaparowaną czy nienależycie odśnieżoną szybą. Te wszystkie czynniki sprawiają niestety, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym maleje. Ważnym elementem, który poprawia bezpieczeństwo pieszego jest używanie przez niego o zmierzchu elementów odblaskowych.

KPP Wieliczka   
likwidacja szkod komunikacyjnychRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka