hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-03-12

Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych w SierczyDo tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Siercza. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący hondą potrącił 68-letnią kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu.


Wieliccy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem (11.03.br.) w miejscowości Siercza. Około godz. 20, na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona 68- letnia kobieta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowana przechodziła przez dobrze oświetlone przejście w rejonie przystanku autobusowego. Kierujący pojazdem Honda, 67-letni mężczyzna, poruszający się od miejscowości Koźmice Wielkie w kierunku Wieliczki, najechał na pieszą, która w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmieć na miejscu. Na miejscu czynności procesowe pod nadzorem prokuratury prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza, a także funkcjonariusze wielickiej drogówki. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że w chwili zdarzenia był trzeźwy. Mundurowi jednak zabezpieczyli jego krew do dalszych badań laboratoryjnych. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, natomiast jego pojazd został zabezpieczony do badań, które zostaną wykonane przez biegłego sądowego. Czynności w sprawie trwają.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność. Wczorajsze zdarzenie pokazuje, że należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Apelujemy, szczególnie do pieszych, o wzmożenie czujności podczas przechodzenia przez jezdnię zwracając szczególną uwagę na kierujących i ich zachowanie na drodze. Pomimo tego, że pieszy znajduje się na pasach, zawsze może dojść do sytuacji, że pojazd będzie prowadzony przez osobę, która wypiła alkohol lub jest pod wpływem narkotyków. Czasami kierowca może być zajęty używaniem telefonu komórkowego, bądź jechać z zaparowaną czy nienależycie odśnieżoną szybą. Te wszystkie czynniki sprawiają niestety, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym maleje. Ważnym elementem, który poprawia bezpieczeństwo pieszego jest używanie przez niego o zmierzchu elementów odblaskowych.

KPP Wieliczka   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza