.mediaexpert

Opublikowano: 2022-06-29

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego rozpoczął dyżur w nowej bazie w gminie WieliczkaWe wtorek rano, 28 czerwca śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownik 6” opuścił bazę HEMS na krakowskim lotnisku gdzie stacjonował od 2014 roku. Wczoraj o godzinie 20:00 rozpoczął swój pierwszy dyżur w nowej bazie w Kokotowie w gminie Wieliczka.


Nowa baza w skład której wchodzi budynek operacyjno-socjalny, płyta przed hangarem, miejsca postojowe śmigłowca, platforma, rampy, torowiska pod przesuwnicę, strefy FATO oraz instalacja paliwowa z podziemnym zbiornikiem została wybudowana w Kokotowie w gminie Wieliczka. Na potrzeby nowej bazy HEMS powstał również nowy most na rzece Serafie oraz okoliczna infrastruktura drogowa. Nowy most był niezbędny, aby cysterny mogły dowozić paliwo dla śmigłowca. Baza zlokalizowana jest przy parku logistycznym 7R w wielickiej strefie inwestycyjnej. Od wczorajszego wieczora to właśnie z tego z miejsca Ratownik 6 będzie startował, aby nieść pomoc poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach.


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021